Agora: Większość środków na rozwój nowych biznesów mogą pochłonąć akwizycjeWarszawa, 15.06.2018 (ISBnews) - Agora ocenia, że z kwoty maks. 500 mln zł, przeznaczonej w strategii na lata 2018-2022 na inwestycje we wzrost w nowych obszarach biznesu, większość - albo nawet prawie całość - może zostać przeznaczona na przejęcia, poinformował członek zarządu Grzegorz Kania.

"Większość tej kwoty to jest budżet M&A. Zdecydowana większość, jeśli nie prawie wszystko" - powiedział Kania podczas konferencji prasowej.

"Jesteśmy w zaawansowanych analizach i rozmowach. W niektórych obszarach mamy wskazane najciekawsze targety" - dodał prezes Bartosz Hojka.

"Nie wiemy, czy coś uda się sfinalizować w tym roku, ale intensywnie nad tym pracujemy" - dodała z kolei członek zarządu Agnieszka Sadowska.

W prezentacji spółka podała, że z maks. 930 mln zł nakładów inwestycyjnych przewidzianych w nowej strategii, maks. 500 mln zł miałoby zostać przeznaczone na wzrost w nowych obszarach.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM.

(ISBnews)