Nokia Garage to 500 metrów kwadratowych przestrzeni przeznaczonej m.in. dla start-upów, młodych naukowców czy partnerów biznesowych. „Osobom, które będą chciały z nami współpracować oferujemy dostęp do technologii informatycznych Noki rozwijanych we Wrocławiu oraz przestrzeń, w której mogą pracować i się spotykać” - powiedziała PAP Agnieszka Pasek z Nokia Garage.

Dodała, że firma jest otwarta na współpracę z ludźmi, którzy będą rozwijać swoje innowacyjne pomysły w oparciu o technologię Nokii. „Nokia Garage jest też miejscem, w którym wspólnie będziemy organizować warsztaty i spotkania” - powiedziała.

Przestrzeń składa się z trzech głównych części: „Creative Zone”, „Maker Space” i „Lab”. W część kreatywnej innowatorzy mogą pracować na huśtawkach, miękkich pufach, niestandardowych ramach czy wygodnych fotelach. Mogą zapisywać swoje pomysły na ścianach, szybach i filarach, a także stołach i tablicach. Maker Space jest przestrzenią, w której opracowane pomysły, a rozwiązania mogą być prototypowane, natomiast w Labie będzie można je przetestować na platformach IoT czy 5G.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział PAP, że kierowanemu przez niego resortowi zależy na inwestycjach w sektor nowych technologii i wsparciu dla przedsiębiorstw technologicznych. „Chcemy wspierać start-upy, współpracujemy w tej kwestii zarówno z małymi firmami, jak i dużymi polskimi i zagranicznymi koncernami. Ponieważ wiemy, że start-up, aby się rozwijać muszą mieć ujście dla swoich projektów i tu partnerami dla nich są duże firmy” - mówił Kwieciński.

Minister dodał, że Nokia jest przykładem firmy, która potrafi współpracować z „małymi partnerami”. „Cieszy nas, że Nokia postawiła na taką współpracę w Polsce i rozwija ją z małym i średnim firmami. Otwarcie Nokia Garage jest tego przykładem” - powiedział.

Podkreślił, że Polski rząd chce przyciągać inwestycje w wysokie technologie. „To obszar, w którym brakuje nam jeszcze kompetencji, z drugiej strony chcemy zapewniać rozwój dla naszych małych i średnich firm, a do tego nieodzowna jest współpraca z dużymi firmami” - powiedział minister.