Forsal logo

Miedwiediew: Moskwa będzie światowym centrum finansów

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
8 marca 2009, 10:06
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, przyznając, że światowy kryzys przeszkodził wielu jego planom, oświadczył w sobotę, że nie rezygnuje z ambicji przekształcenia Moskwy w jedno ze światowych centrów finansowych.

Miedwiediew zamieścił na swojej stronie internetowej wideo ze swym dziewięciominutowym wystąpieniem z okazji pierwszej rocznicy zwycięstwa w wyborach prezydenckich.

"Ambitne plany przekształcenia Moskwy w światowe centrum finansowe nie są dziś celem numer jeden, ale nie oznacza to, że z nich rezygnujemy" - powiedział prezydent Rosji.

"Rubel - twierdził Miedwiediew - ma wszelkie dane, aby stać się jedną z walut wymiennych i walutą rezerw światowych".

Moskwa znajduje się obecnie na liście 50 najważniejszych centrów finansowych i giełdowych świata.

Według oficjalnych prognoz, gospodarka rosyjska w tym roku wyhamuje, budżet będzie deficytowy, a bezrobocie dotknie ponad 7 milionów osób.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj