Oszukiwanie Ukraińców stało się modelem biznesowym polskich firm?

26 września 2018, 07:40 | Aktualizacja: 26.09.2018, 07:56
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Ukraina

Ukrainaźródło: ShutterStock

Niektórzy pracodawcy i pośrednicy zrobili z zatrzymywania ostatniej pensji Ukraińców model biznesowy – ocenia w wywiadzie Piotr Sabat, udzielający pomocy prawnej pracownikom ze Wschodu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • dds(2018-09-26 09:00) Zgłoś naruszenie 653

    oszukiwanie pracownikow to specjalnosc polskich pracodawcow wczesniej tak samo bylo z polakami

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kamil(2018-09-26 09:33) Zgłoś naruszenie 461

    Mikrojanusze to najgorsza zmora, nie potrafią stworzyć faktycznie rentownego biznesu który opiera się na czymś więcej niż niewolnicza praca. Zamiast samemu iść do normalnej pracy udają przedsiębiorców.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-09-26 10:12) Zgłoś naruszenie 303

    To zjawisko chyba raczej dotyczy pracowników zatrudnianych na czarno i to nie tylko Ukraińców!!! Trzeba po prostu nieuczciwych pracodawców kontrolować i surowo karać!!!

    Odpowiedz
  • Akel(2018-09-26 11:35) Zgłoś naruszenie 271

    Ten sam model biznesowy agencji pracy za granicą jest stosowany względem Polaków. Z braku pracy pow. 1500 zł pojechałem parę razy za granicę i nigdy rzeczywistość nie pokrywała się z obietnicami. Albo godzin tylko na pół etatu, albo syfiasty za to drogi pokój, a nie dopłacenie należnych zarobków to rzecz powszechna. Miarka się przebrała jak w Danii miałem zarobić 12.000 zł ale się okazało że po podatku i zakwaterowaniu to tylko 6000zl , a i tak zjeżdżam na święta i nawet tego nie było tylko 3000 zł przelali za miesiąc ciężkiej pracy po 12 godzin dziennie. Już nie mam za co wyjechać z daremnej Polski bo żadnego zasiłku dla osób bez pracy w Polsce nie ma.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Za....(2018-09-26 14:57) Zgłoś naruszenie 201

    Za prace nielegalna powinien byc karany przedsiebiorca, a nie pracownik. Cos z tym z prawem w Polsce jest na bakier.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • UKRAINIEC NIE JEST MI BRATEM TYLKO KATEM(2018-09-26 07:58) Zgłoś naruszenie 1847

    Ukrainiec nie dostał wypłaty? A kogo to obchodzi?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan Power II(2018-09-26 07:57) Zgłoś naruszenie 1440

    A czczenie Morderców Polaków na wschodzie stało się modelem politycznym i co ? Pozdrawiam kazdego Przedsiębiorce który zatrzymał Ukropwi wypołatę! Tak trzymać Polacy, tak trzymać! Za mordę potomków morderców Kobiet i dzieci trzymać i sprać ich po tyłku! Ja bym im w ogóle zatrzymywał paszporty i kazał pracować za darmo!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kuskus niedźwiedzi (2018-09-26 19:39) Zgłoś naruszenie 120

    Zrobić kary jak na zachodzie. Zatrudni nielegalnie to zaraz ciach 20 tysięcy euro. Tak samo w Polsce z 20 tysięcy złotych. Jeden i drugi Janusz dostanie kare to się odechce zatrudniać w ten sposób. Tylko mocny bat jest skuteczny niestety.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • www.(2018-09-26 18:00) Zgłoś naruszenie 101

    Ten problem jest w każdym kraju w którym działają agencje pracy i będzie istniał nadal dopóki Kraje nie zabronią współczesnego handlu ludźmi . Co agencje pracy robią z polakami pracującymi w Anglii i Holandii . W ten sposób doprowadza się do nienawiści między narodami .

    Odpowiedz
  • Darek(2019-03-04 14:29) Zgłoś naruszenie 20

    Witam. Czytam ten stek bzdur ludzi którzy nie wiedzą o czym piszą. Dlaczego nikt nie pisze że większość niby pracowników z ukrainy to nieroby. Ludzie którzy nic nie potrafią i nas kłamią. Z tego co mi wiadomo fachowcy zarabiają tam bardzo dobrze i nie przyjeżdżają do nas do pracy. Przyjeżdżają tylko nieroby , które nic nie potrafią. A my robimy wszystko .... mieszkanie , obiady... dojazdy do pracy i.t.p. , po czym okazuje się że wtopa bo to nieroby!!!!! No i co wtedy kto zwróci nam poniesione koszty ich zatrudnienia , noclegu i.t.p. Dlaczego nikt tego nie widzi!!!!! Tylko wszyscy martwią się o tych oszustów którzy nie potrafią pracować , nie potrafią nic.. dlatego wyjeżdżają do nas.??? BO NIC NIE POTRAFIĄ , SĄ ŚCIEMNIACZAMI , A MY IM WIERZYMY ŻE COŚ POTRAFIĄ I NAS OSZUKUJĄ . Co Pan na to Panie Piotrze Sabat???????????

    Odpowiedz