Ponad 300 autobusów z wrocławskiej fabryki Volvo trafi do Norwegii. Wśród nich znajdzie się 290 autobusów międzymiastowych Volvo 8900. To największe zamówienie, jakie Volvo otrzymało z Norwegii.

Jak poinformowała w środę PAP dyrektor ds. komunikacji Volvo Polska Anna Nojszewska, Volvo Buses otrzymało zamówienie od norweskiej firmy z branży transportu publicznego Tide Buss AS na 303 autobusy. „To największe zamówienie w historii, jakie Volvo otrzymało z Norwegii. Zamówienie obejmuje 290 międzymiastowych autobusów Volvo 8900, 10 dalekobieżnych autobusów Volvo 9700 dedykowanych do przewozów turystycznych i liniowych oraz trzy minibusy” – podała Nojszewska.

Autobusy Volvo 8900, które trafią do Norwegii będą pojazdami niskopodłogowymi w konfiguracji 2- i 3-osiowej oraz z normalną podłogą, będą też wyposażone w system wykorzystujący GPS do tworzenia geograficznych stref prędkości i zapobiegający przekroczeniu przez autobus ustawionej wartości.

„Volvo 8900 jest przeznaczony do przewozów międzymiastowych i podmiejskich, jest jednym z najlepiej sprzedających się autobusów Volvo w regionie nordyckim. Od czasu wprowadzenia na rynek w 2011 r. dostarczono ponad 3700 kompletnych autobusów tego modelu” – powiedziała Nojszewska.

Wszystkie autobusy pojawią się na drogach latem 2019 roku.

Jesienią ubiegłego roku Tide Buss kupił od Volvo 25 autobusów elektrycznych Volvo 7900, które trafią do Trondheim w sierpniu 2019 r.

>>> Czytaj też: Nacjonalizacja viaTOLL. Nadzór nad systemem przejmie austriacki Kapsch?