Peru: Były prezydent Alan Garcia poprosił o azyl w Urugwaju

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
18 listopada 2018, 23:08
Były prezydent Peru Alan Garcia poprosił w niedzielę o azyl w Urugwaju - poinformowało peruwiańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Garcia jest podejrzany o udział w gigantycznej aferze korupcyjnej i w jego sprawie obecnie toczy się dochodzenie.

Alan Garcia złożył prośbę o azyl poprzez ambasadę Urugwaju w Limie. Na stałe mieszka w Hiszpanii, ale w czwartek przybył do stolicy Peru aby złożyć zeznania. Wtedy sąd nałożył na niego 18-miesięczny zakaz opuszczania Peru.

Były prezydent Peru podejrzewany jest o przyjmowanie łapówek od brazylijskiego przedsiębiorstwa budowlanego Odebrecht, budującego w Limie metro za drugiej kadencji Garcii. Firma przyznała się do przekazania peruwiańskim urzędnikom państwowym łapówek w wysokości 29 mln dolarów.

Alan Garcia dwukrotnie był prezydentem Peru. Pierwszy raz w latach 1985-1990, drugą kadencję sprawował w latach 2006-2011. (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj