Mosbacher: Zobowiązuję się, że wizy do USA zostaną zniesione do końca przyszłego roku

30 listopada 2018, 21:58 | Aktualizacja: 01.12.2018, 09:07
Źródło:PAP
Ambasador USA

Ambasador USAźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Zobowiązuję się, iż wizy zostaną zniesione do końca przyszłego roku - zapewniła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher w wywiadzie, który ma zostać opublikowany w całości w poniedziałkowym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (30)

  • Edward (2018-12-03 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    A komu i do czego potrzebny jest brak wiz do USA? I druga sprawa - może na zasadzie wzajemności wprowadzimy wizy dla obywateli USA? I może pani namiestnik jak chce, niech zniesie wizy, lecz ja osobiście nie chciałbym już słuchać obiecanek w mass mediach.

    Odpowiedz
  • Edward (2018-12-03 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    A komu i do czego potrzebny jest brak wiz do USA? I druga sprawa - może na zasadzie wzajemności wprowadzimy wizy dla obywateli USA?

    Odpowiedz
  • mroje(2018-12-02 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Kto jeszcze chce jechać do USA !? To jest kraj, który nie jest przyjazny nawet dla Amerykanów ! KRAJ NIE DLA LUDZI ! A jeżeli chodzi o wizy , wystarczy, że biura wizowe zejdą poniżej 3% , ktoś nimi zarządza i ustanawia kryteria , które w stosunku do Polaków są abstrakcyjne !!!!

    Odpowiedz
  • lekarz dermatolog(2018-12-01 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    Wizy do tego kraju muszą pozostać. Brak wiz sprawi, że Polacy będą wracali z różnymi chorobami, z którymi my już dawno sobie poradziliśmy.

    Odpowiedz
  • Hhh(2018-12-01 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Wsać sobie te wizy głęboko w... botoks.

    Odpowiedz
  • sid(2018-12-01 19:57) Zgłoś naruszenie 30

    hehe obiecanki cacanki a głupiemu radość

    Odpowiedz
  • metternich(2018-12-01 19:24) Zgłoś naruszenie 62

    Wygląda jak kolejna ofiara molestowania, która jednak wybrała karierę w dyplomacji zamiast odszkodowania za niepublikowanie pamiętnika.

    Odpowiedz
  • ted(2018-12-01 19:09) Zgłoś naruszenie 51

    Nie zanosi się by ta pani dotrwała na posadzie do tej chwili

    Odpowiedz
  • Autor:(2018-12-01 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    A mnie tam za czym?

    Odpowiedz
  • Realista(2018-12-01 16:29) Zgłoś naruszenie 20

    Wygląda na to że pani Mosbacher już wytrzeźwiała ..... Bardzo mnie to cieszy

    Odpowiedz
  • Myślący(2018-12-01 12:10) Zgłoś naruszenie 52

    Po tylu latach czekania, my już tych wiz nie chcemy, nie potrzebujemy. Ameryka jest czym? Rajem obiecanym? Ameryka niszcay wszystko, w imie pieniądza. Przestańmy bać się słabej Rosjii!

    Odpowiedz
  • bkb2(2018-12-01 11:16) Zgłoś naruszenie 53

    Ta kobieta ma jakieś problemy z sobą ...!

    Odpowiedz
  • Polak Europejczyk(2018-12-01 10:52) Zgłoś naruszenie 41

    odwołać tego klauna!

    Odpowiedz
  • Damian(2018-12-01 10:48) Zgłoś naruszenie 102

    Zniesienie wiz nie zależy od ambasadora, ba ! nie należy nawet do prezydenta. Tym zajmuje się kongres i senat. I o ile mnie pamieć nie myli to musimy spełniać jakiś limit odmów ? Więc droga do zniesienia wiz jest bardzo daleka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robol(2018-12-01 10:18) Zgłoś naruszenie 51

    Tylko że na wizje turystycznej można wjechać do USA na 6 miesięcy z opcją przedłużenia na następne 6 miesięcy, czyli można wjechac nawet na 12 miesięcy, ma się prawo do odwołania jeżeli nie jest się wpuszczonym, płaci się za wizę raz na 10 lat i gdy się jest w USA można zmienić wizę na inną np. studencką. Bez wizy czyli tw. wisa waiver, nie ma się żadnych praw. Wjeżdża się tylko na 90 dni bez opcji przedłużenia, nie ma się prawa do odwołania jeżeli nie jest się wpuszczonym, płaci się co dwa lata, a co naiwaznieisze gdy jest się w USA nie ma się prawa zmiany na inną wizę. Nie można prubowac uzyskać np. wizy turystycznej czy dla pracujących. Ja osobiście uważam system wizowy za lepszy bo powstrzymuje przyszłych imigrantów (patrzcie co robią polscy imigranci w uk lub De) a jeżeli ktoś chce sobie poprostu jechać turystycznie lub buznesowo ma prawa i jest szanowany.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maria(2018-12-01 09:57) Zgłoś naruszenie 72

    Dziennikarz,sędzia,którzy łamią prawo są ponad prawem?

    Odpowiedz
  • z(2018-12-01 07:27) Zgłoś naruszenie 62

    To be honest, I dont care about it, mrs Mosbacher.

    Odpowiedz
  • Polak(2018-12-01 04:12) Zgłoś naruszenie 262

    A po co to nam teraz ? Kto tam wogole chce jeszcze jechac !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kwas(2018-12-01 02:52) Zgłoś naruszenie 101

    Coś za coś .Jak dokupimy za 5mld broni podpiszemy stuletnie umowy na ropę i gaz to może wtedy.Wmiedzy czasie ta pani zostanie odwołana ze względu na stan zdrowia .

    Odpowiedz
  • slaw(2018-11-30 23:22) Zgłoś naruszenie 361

    a ja słyszałem że już w zeszłym roku było z 6% odrzuconych wniosków... Sami jesteśmy w stanie wygenerować spadek do 0%... wystarczy zorganiozwać kampanię informacyjną o zasadzie przyznawania wiz do USA i jakie osoby nie powinny składać wniosków,albowiem na starcie są już odrzucone... wystarczy tylko kampania przez pół roku... taki banał,,, a się bawimy z tymi wizami kilkanaście lat... śmiech. Pani ambasador w sumie nie jest nam tu do niczego potrzebna. Wystarczy tylko myśleć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz