Moderatorka Europy. Czego Francja nauczyła nasz kontynent?

15 grudnia 2018, 13:20
Źródło:MAGAZYN DGP
Obraz autorstwa Eugène Delacroix pt.: "Wolność wiodąca lud na barykady", upamiętniający wydarzenia Rewolucji Francuskiej.

Obraz autorstwa Eugène Delacroix pt.: "Wolność wiodąca lud na barykady", upamiętniający wydarzenia Rewolucji Francuskiej.źródło: ShutterStock

Za każdym razem, gdy Francja znajdowała się na krawędzi upadku, zamiast niego nadchodził początek nowej epoki. A ta potrafiła ruszyć z posad cały Stary Kontynent.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • Obywatel Rzeczypospolitej(2018-12-17 08:54) Zgłoś naruszenie 41

    Mam w d...e żabojadów. Niech płoną. Mają to na co zasłużyli.

    Odpowiedz
  • hehe(2018-12-17 08:49) Zgłoś naruszenie 10

    Nic dwa razy się nie zdarza a jak zdarza to jako farsa.

    Odpowiedz
  • Anonim(2018-12-17 00:57) Zgłoś naruszenie 30

    Wolność wiodąca lud na barykady ma pokazywać wydarzenia rewolucji lipcowej a nie wielkiej rewolucji francuskiej

    Odpowiedz
  • el_bunto(2018-12-16 22:44) Zgłoś naruszenie 12

    czyli co, za kilka lat we Francji kolejna rewolucja? Tym razem brunatna?

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-12-16 20:41) Zgłoś naruszenie 271

    Taki jest finał ideologii miłości i tolerancji dla wszystkich; wobec obcych i rodzimych mniejszości przede wszystkim.

    Odpowiedz
  • Marianna(2018-12-15 21:43) Zgłoś naruszenie 181

    Francuska ****** ma kłopoty.

    Odpowiedz
  • Tomek wlkp(2018-12-15 19:18) Zgłoś naruszenie 330

    Szkoda TYLKO Kolejnych ofiar które będą przez elity Francji czy Niemiec będą WALCZYĆ Z TYM CO TERAZ NAWAŻYLI . JAK MOŻNA BYĆ TAK ŚLEPY W SWYCH PRZEKONANIACH , GOTOWANIE ŻABY JUŻ JEST BLISKIE KOŃCA

    Odpowiedz
  • Pol(2018-12-15 18:26) Zgłoś naruszenie 850

    Francja mnauczyla nas zebynie przyjmowac inzynierow z Afryki

    Odpowiedz
  • kotka pstka(2018-12-15 17:20) Zgłoś naruszenie 410

    Pan Macron powinien pamiętać, że Francuzi mają wprawę w obalaniu władców jak mało kto na świecie.

    Odpowiedz
  • Kemik89(2018-12-15 16:24) Zgłoś naruszenie 321

    Francja kichnie, cała Europa dostaje kataru....

    Odpowiedz
  • eedddddd(2018-12-15 15:21) Zgłoś naruszenie 400

    39 proc. noworodków we Francji ma pozaeuropejskie pochodzenie. Dane uzyskano dzięki badaniom anemii sierpowatej którą sprawdza się we Francji prawie wyłącznie u dzieci pochodzenia pozaeuropejskiego. Francja chce ukryć dane dlatego zamierza badać wszystkie dzieci chociaż anemia sierpowata prawie nie występuje u rdzennych Europejczyków (1/600000 urodzeń).

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-12-15 15:20) Zgłoś naruszenie 797

    Francja jest tylko wyznacznikiem początku końca całej marksistowskiej zachodniej Europy. Zmiany zachodzą na miarę zmian z końca 68 roku, XX wieku. Różnica jest tylko taka, że wtedy lewica paliła miasta by zdobyć władzę dziś to głównie prawa strona wywraca cały marksistowski bandycki utopijny system.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Stein(2018-12-15 15:14) Zgłoś naruszenie 491

    Obalili Kadafiego, no i mają uchodźców na własne życzenie...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-12-15 14:42) Zgłoś naruszenie 771

    Francja nauczyła nasz kontynent że elity nie powinny lekceważyć głosu swoich obywateli bo to się musi źle skończyć!!!

    Odpowiedz
  • M5an(2018-12-15 14:02) Zgłoś naruszenie 561

    5 mln muzułmanów na 11 mln nie-francuzów (z czego parę to obywatele UE). Kurde, ale będzie za parę lat furkotało w urzędach i sądach z kasowaniem obywatelstwa i masowymi wywózkami... Wjechać w Libię, zrobić obozy, wyrzucić wszystkich, zamknąć granice i otwieramy nowy rozdział historii Francji, he he.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MA(2018-12-15 13:31) Zgłoś naruszenie 659

    Niech płonie.

    Odpowiedz