Pochwała nieporadności. W Polsce zaradność nie jest w cenie

22 grudnia 2018, 19:00 | Aktualizacja: 22.12.2018, 19:44
Źródło:MAGAZYN DGP
Prosta zaradność w Polsce nie jest w cenie?

Prosta zaradność w Polsce nie jest w cenie?źródło: ShutterStock

Zamiast ustawić się w kolejce po socjal, chcieli pokazać, że potrafią zadbać o rodzinę. Znaleźli lepszą pracę, przekroczyli magiczne progi o kilka złotych i stracili prawo do zasiłków. Zostali sami z przekonaniem, że w tym kraju zaradność nie jest w cenie

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • Denit(2018-12-22 19:10) Zgłoś naruszenie 6013

    Pojedźcie sobie do Irlandii to tam zobaczycie, jak się niszczy ludzi zaradnych, a pielęgnuje żyjących na socjalu. Pracownicy przeważnie mają mniejsze pensje niż Ci co są leniwi i pobierają zasiłki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aras(2018-12-22 19:48) Zgłoś naruszenie 5711

    Ale i co chodzi. Jak mieszkałem w Niemczech na syfiastym rejonie i szedłem do pracy to byłem jednym z nielicznych pracujących i mnie niemieckie żule pozdrawiali z piwerkiem w łapie. Znowu jak się zlikwiduje socjal to sytuacja klasy robotniczej a właściwie bezrobotnej robi się krytyczna bo co mieliśmy w Polsce za SLD, AWS, PO kiedy i tego śmiesznego polskiego socjalu nie było , wtedy ludzie się płaszczyki przed prywaciarzami za robotą za 3-5 zł na godzinę.

    Odpowiedz
  • Ola(2018-12-22 21:38) Zgłoś naruszenie 3445

    Ten niemiecki portal forsal.pl znowu pluje na Polaków. Gdzie jest prokurator?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jasia (2018-12-23 00:08) Zgłoś naruszenie 263

    Przez niemal 30 lat, jako społeczeństwo, byliśmy trenowani w języku wolnorynkowego populizmu. Zasiłki były złem wcielonym, najważniejsza była praca, ale jej jakość była kwestią zupełnie poboczną młodych kobiet. Czas to zauważyć i na serio zwalczyć ich zawodową bierność.

    Odpowiedz
  • realista(2018-12-23 20:15) Zgłoś naruszenie 91

    trzeba koniecznie zdelegalizowac wszelkiej masci urzednikow funkcjonariuszy i inne , i niech w koncu kazdy pracuje na siebie bez zadnych ograniczen a kto nie chce wypracowywac PKB to niech zdycha

    Odpowiedz
  • młodzież(2018-12-23 19:42) Zgłoś naruszenie 82

    Ta Pani pisze że ojciec dziecka nie rwie się do płacenia alimentów.I tu jest problem.Nie można swojego utrzymania upatrywać w zasiłkach.To rodzice mają obowiązek utrzymania swoich dzieci .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ona(2018-12-23 08:21) Zgłoś naruszenie 75

    zapraszam do danii ...tu qwa zaradnosc jest obserwowana pod okiem (jezeli polak) kradziezy a jezeli dunol to oszustwa, obserwowanie (zdjecia, filmowanie, czy zakladnie gps) jest codzeinnoscia aby zabrac godnosc czlowiekowi. wesolych swiat inna

    Odpowiedz
  • zenek(2018-12-22 22:09) Zgłoś naruszenie 422

    jak taka zaradna czemu nie wpadła na to zeby jej pracodawca pensje obniżył troszkę :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz