Mało czasu na mały ZUS. "Wprowadzenie tak drastycznego terminu to albo głupota, albo celowa prowokacja"

3 stycznia 2019, 11:59 | Aktualizacja: 03.01.2019, 11:59
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Składki ZUS

Składki ZUSźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Do 8 stycznia mali przedsiębiorcy, którzy chcą płacić niższe składki, powinni zgłosić w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nowe kody ubezpieczenia. Jeśli tego nie zrobią, będą mogli skorzystać z ulgi dopiero za rok

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • Prosty, co chce tylko godnie pracować.(2019-01-03 20:46) Zgłoś naruszenie 50

    Jaja sobie robicie? Milion składa się ze złotówek. I mali przedsiębiorcy są tymi złotówkami. Wycinacie w pień firmy, przez ten ZUS i podatki z kosmosu. W tych czasach nie uda się oszukać urzędu. Więc na jaką cholerę te kontrole? Dajcie się małym rozwijać. Wszyscy na tym skorzystają. "Chcecie mieć emerytury?" - Wierzysz w te bzdury? Ja chcę mieć święty spokój i placic co muszę, adekwatne do zarobków. Bo jak mi zabraknie na jedzenie, to muszę ukraść by zaplacic ZUS? Taką mamy gilotynę w ZUS

    Odpowiedz
  • .(2019-01-03 18:39) Zgłoś naruszenie 41

    Mały ZUS to słomiany propagandowy miś i dokładnie wynosi on od 25% do 32% od przychodu (!) dla mikrusów, im mniejsza kwota przychodu tym zbliża się do 32%. Innymi słowy jest absurdalnie wysokim opodatkowaniem, któremu nikt uczciwy nie jest w stanie sprostać, dlatego też skończy tak jak skończył filmowy słomiany miś. Wszyscy w mediach gęgają o małym zusie, ale nikt nie przeczytał ustawy, tylko powtarza propagandowe bzdury z ZUS, od Emilewicz i Morawieckiego. Dziennikarze to pismaki rodem z PRL.

    Odpowiedz
  • Rr(2019-01-03 18:46) Zgłoś naruszenie 40

    ZUS dla przedsiębiorców już dawno jest za wysoki

    Odpowiedz
  • Mikro firma(2019-01-03 19:23) Zgłoś naruszenie 30

    Jeśli prowadzę jednoosobową działalność na zasadach ogólnych ( prowadzę KPiR ) i nie jestem płatnikiem VAT, to czy mogę skorzystać z małego ZUSU ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Charles Rita(2019-01-06 03:07) Zgłoś naruszenie 00

    Dzien dobry, kazdy, kto to czyta, jestem Charles Rita z nazwiska i jestem z Poland. Jestem tutaj, aby dac krótkie swiadectwo o tym, w jaki sposób udalo mi sie uzyskac prawdziwa i uzasadniona pozyczke od pani Jorge Grace, pozyczkodawcy, bylem w rozpaczliwej potrzebie pieniadze po tym, jak zostalem oszukany przez kilka firm pozyczkowych, które chcialy mi pomóc, ale nigdy tego nie zrobily, odebrali mi duzo pieniedzy i nie pozostalo mi nic, az do wiernego dnia rozmawialem z moja przyjaciólka, która wlasnie splacila swoja pozyczke od Firma pozyczkowa Jorge Grace, Moja przyjaciólka dala mi swoja poczte i wszystko, co potrzebne, aby sie z nia skontaktowac. Wiec pewnego dnia wyslalem maila do firmy z prosba o pozyczke w wysokosci 30000zl, by splacic swoje dlugi i zalozyc nowy biznes, dostalem odpowiedz od oni i powiedzieli mi, zebym sie nie martwil, ze mi pomoga, wiec dalem im spróbowac i prosze ich, aby przystapili do transakcji pozyczki, wiec ku mojemu najwiekszemu zaskoczeniu po wszystkim bylem tak zszokowany, ze pomogli mi pozyczka po tym, jak zgadzam sie na ich warunki pozyczki, jestem szczesliwy dzisiaj z moja rodzina i jestem równiez bardzo wdzieczny, ze otrzymalem od nich pozyczke bez obaw, nigdy nie wierzylem, ze nadal istnieje wiarygodny pozyczkodawca online, dopóki nie znajde pani Jorge Grace, która pomaga mi wszystkim dzieki niej, jestem wdzieczny, Prosze, jesli potrzebujesz jakiejkolwiek pozyczki on-line, prosze uwazaj na oszustów, w razie gdybys potrzebowal pozyczki, mozesz skontaktowac sie z pania Jorge Grace zaufanym wiarygodnym pozyczkodawca i wierze, ze ona pomoze ci tak, jak mi pomogla, jesli potrzebujesz pozyczki, aby szybko skontaktowac sie z nia przez e-mail {jorgegraceloanfirm@gmail.com} Pomoze ci, modle sie, aby Bóg ja dla mnie blogoslawil. Charles Rita

    Odpowiedz
  • GUSTAW(2019-01-04 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem tłumaczem (osoba wykonująca wolny zawód), prowadzę działalność zwolnioną z VAT oraz dodatkowo udzielam lekcji czyli mam niepubliczną szkołę. Nie podlegam małemu ZUSowi. Kwota, którą zarabiam jest nieistotna.

    Odpowiedz
  • doświadczony płatnik zus(2019-01-03 20:16) Zgłoś naruszenie 05

    chcecie mieć emeryturę?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz