O zdarzeniu poinformowała PAP w środę rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak. Jak tłumaczyła, do zatrzymania cudzoziemców przez Straż Graniczną doszło we wtorek przed godz. 22.00 na terenie fabryki Volkswagena pod Wrześnią (Wielkopolskie).

„Zatrzymani mężczyźni podróżowali w naczepie z plandeką samochodu ciężarowego jadącego z Serbii do Polski. Cudzoziemcy zauważeni zostali przez kierowcę samochodu ciężarowego - obywatela Serbii oraz pracownika zakładu Volkswagena - Zakład Crafter w trakcie prowadzenia rozładunku towaru” – podkreśliła Konieczniak.

Jak dodała, „podczas przeszukania naczepy ujawniono trzy - prawdopodobnie serbskie - karty ID z umieszczonymi tam fotografiami cudzoziemców. Obecnie trwają dalsze czynności służbowe i procesowe z zatrzymanymi”.

Konieczniak wskazała, że zatrzymani to prawdopodobnie obywatele Afganistanu w wieku 19 i 24 lat; nadal trwa weryfikacja ich tożsamości i pochodzenia. Cudzoziemcy pozostają do dyspozycji funkcjonariuszy PSG w Poznaniu – Ławicy. (PAP)

autor: Anna Jowsa