Jak prognozuje e-petrol "w pierwszych dniach lutego zmienność cen na stacjach cały czas nie powinna być duża, ale możliwe są nieznaczne obniżki". Przewidywane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco 4,67-4,77 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,97-5,08 zł/l i 2,18-2,23 zł/l dla autogazu".

BM Reflax podkreślił natomiast, że "jest szansa na utrzymanie tej korzystnej sytuacji na początku lutego, a przede wszystkim na brak podwyżek na stacjach, bo ostatni tydzień stycznia to stabilizacja cen zarówno na rynku hurtowym jak i w detalu". "Było to możliwe dzięki umocnieniu złotego wobec dolara i dość stabilnych notowań na rynku ropy naftowej" - podano.

Ekperci e-patrol zwrócili uwagę, że "od trzech tygodni cena średnia cena benzyny bezołowiowej 95 utrzymuje się na poziomie 4,75 zł/l. Olej napędowy podrożał w ostatnich dniach i znowu kosztuje ponad 5 złotych za litr. Średnio za tankowanie diesla płacimy w Polsce 5,02 PLN, to 3 grosze więcej niż przed tygodniem". "Jedynie autogaz tanieje i cena tego paliwa spadła w mijającym tygodniu o 4 grosze do poziomu 2,21 zł/l. Ostatni raz tak tanio LPG można było zatankować na początku lipca ubiegłego roku" - dodali.

"Dla kierowców tankujących benzynę podróż na ferie kosztuje niemal tyle samo, co przed rokiem. Średnia cena 95-oktanowej odmiany tego jest wyższa o niecałe 2 proc. niż na początku lutego ubiegłego roku. W gorszej sytuacji są posiadacze samochodów z silnikiem Diesla, bo olej napędowy podrożał aż o 10 proc" - podkreślono w analizie e-petrol.

Reklama

BM Reflex z kolei podkreślił w swoim komentarzu, że "w mijającym tygodniu najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 notujemy w województwach świętokrzyskim a także małopolskim, lubuskim i śląskim ok. 4,69 - 4,71 zł/l, natomiast najmniej olej napędowy kosztuje w województwie lubuskim i śląskim ok. 4,94 zł/l.". Najdroższą benzynę 95 oktanową zatankujemy w województwach kujawsko-pomorskim i mazowieckim po 4,90 zł/l, a diesla w mazowieckim po 5,12 zł/l". "Najmniej za litr autogazu zapłacimy w województwie opolskim i świętokrzyskim po 2,11 – 2,12 zł, natomiast w województwie mazowieckim litr autogazu kosztuje najwięcej, bo średnio 2,37 zł" - podano.

>>> Czytaj też: Oko na gospodarkę: Elektrony w pogoni za oktanami