Minister finansów dystansuje się od obietnic PiS. Resort nie wie, jak za nie zapłaci

7 marca 2019, 07:19 | Aktualizacja: 07.03.2019, 08:45
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Mateusz Morawiecki, jeszcze jako minister finansów i rozwoju, mówił w wywiadzie dla DGP we wrześniu 2017 r., że w budżecie państwa nie ma miejsca na szaleństwa

Mateusz Morawiecki, jeszcze jako minister finansów i rozwoju, mówił w wywiadzie dla DGP we wrześniu 2017 r., że w budżecie państwa nie ma miejsca na szaleństwaźródło: PAP
autor zdjęcia: Piotr Nowak

Teresa Czerwińska chłodno przyjęła rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko i 13. emeryturę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (73)

  • Wyborca PiS(2019-03-08 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Sprzedam Polskę. Stan dobry. Trochę przecieka. Cena 500 PLN.

    Odpowiedz
  • derwan(2019-03-08 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    PiS jest jedyną partią od 1939r, która wywiązała się niemal ze wszystkich swoich obietnic. To jest wiarygodność!!! Dlatego ludzie im ufają i żadne manipulacje tego nie zmienią!!!

    Odpowiedz
  • kris74(2019-03-08 00:22) Zgłoś naruszenie 50

    Chyba lepiej dać ludziom,bo jak wróci do władzy Platforma to zaraz na nic nie będzie,bo wszystko rozkradną a resztę wyprzedadzą za groszę swoim znajomym.Jak oni rządzą to zawsze jest kryzys.

    Odpowiedz
  • ehhh(2019-03-07 22:31) Zgłoś naruszenie 02

    nie dla socjalizmu!

    Odpowiedz
  • stefania(2019-03-07 22:26) Zgłoś naruszenie 70

    pani minister albo niedoinformowana albo pracę zmienia i stąd te dziwne wypowiedzi. Co by nie mówić to pan premier jest jej szefem a ona go krytykuje publicznie? dziwne zachowanie i metody.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Athos(2019-03-07 21:34) Zgłoś naruszenie 70

    To raczej manipulacja, bo resort finansów nie zgłaszał problemów z finansowaniem polityki rządu a poza tym to finansowanie transzami. Wypłacane środki i tak wrócą do budżetu pod postacią opodatkowania.

    Odpowiedz
  • b22(2019-03-07 20:29) Zgłoś naruszenie 20

    Niedawno Indie podniosły kwotę wolną od podatku do 26 000 złotych ( w przeliczeniu na złotówki), Papua Nowa Gwinea 15 000. zł. , Namibia 14 250 zł, Bostwana 12 348 zł, Zambia 12 878 zł, Niemcy - 8130 euro (20% średniej pensji), Grecja - 5000 euro (46%), Francja - 5963 euro (18%), Austria - 11000 euro (32%), Finlandia - 16100 euro (40%), Luksemburg - 11265 euro (22%), Cypr - 19500 euro (71%), Belgia - 8680 euro (23%), Wielka Brytania - 9440 funtów=12000 euro (38%),nie mówiąc już o Hiszpanii 17 700 Euro ( 76 000 zł.) (73%), . W Polsce 3090 zl tj. 700 Euro. Teraz już wiecie, kto najbardziej okrada Was ,wszystkich podatników ? Mafia zwana państwem. Zrobi wszystko, żeby przejąć wasze pieniądze i rozdawać według własnego uznania , najczęściej jako kiełbasą wyborczą. Nie chcemy łaski ,tylko naszych pieniędzy!!!!!Sami wiemy najlepiej jak je zagospodarować. Obiecywane 8 000 zł kwoty wolnej to jest kpina z Polaków , dno i metr mułu Panie Morawiecki.

    Odpowiedz
  • sebba(2019-03-07 20:01) Zgłoś naruszenie 03

    uszczelnienie Vatu to pieniądze w większości jednorazowe przycisną i ludzie pozamykają kolejne działalności, najciężej jest mikro przedsiębiorcą, a oni są najbardziej dojeni. Poza tym dodatkowe podatki spowoduj podniesienie cen, nikt nie będzie chciał zarabiać mniej, potem jest tylko drożej, co napędza inflację

    Odpowiedz
  • linneusz(2019-03-07 19:52) Zgłoś naruszenie 70

    Pani minister jest z lekka nieprzygotowana. Wystarczyło uważnie posłuchać co premier Morawiecki ma do powiedzenia, to by wiedziała.

    Odpowiedz
  • Aljuk3(2019-03-07 19:09) Zgłoś naruszenie 47

    Ja bym sie na jej miejscu podal do dymisji, a tak bedzie wspolwinna tej pieknej katastrofie.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-03-07 18:00) Zgłoś naruszenie 10

    Panie Morawiecki i PiS: kiedy Polska w G20??? Argentyna i RPA są biedniejsi ale od wielu lat w G20!!!

    Odpowiedz
  • Gość(2019-03-07 16:50) Zgłoś naruszenie 264

    A czy to nie jest tak, że pani minister się po prostu obraziła za późne otrzymanie zaproszenia na konferencje i stąd ta nieobecność i to "zaniepokojenie"? Akurat to byłoby bardzo ludzką rzeczą...

    Odpowiedz
  • Piś(2019-03-07 16:27) Zgłoś naruszenie 10

    Pamiętajcie, że za PO był deficyt a teraz mamy ficyt !!!

    Odpowiedz
  • Heniek(2019-03-07 16:22) Zgłoś naruszenie 22

    Grecja to będzie pikuś przy tym co stanie się u nas za parę lat. Ale nieukom i nierobom tego nie wytłumaczysz. A przy takiej polityce i jednych i drugich będzie więcej. Bo po co się uczyć czy pracować. A jak kiedyś pieniędzy zabraknie, to się założy żółtą kamizelkę, albo spali dom tyrającemu sąsiadowi. Jak mówił Piłsudski, Polska to piękny kraj, tylko ludzie ku..y.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-03-07 15:39) Zgłoś naruszenie 51

    Dopóki wzrost gospodarczy będzie w okolicach 4% oraz deficyt budżetowy nie przekroczy 3% nie widzę przeszkód dla takiego programu społecznego i to bez podwyżek podatkowych!!! Korekta jest zawsze możliwa tylko trzeba ludzi do tego przygotować!!! Trzeba być po prostu transparentnym przed wprowadzeniem takich wielkich i kosztownych programów społecznych!!!

    Odpowiedz
  • Gość(2019-03-07 15:24) Zgłoś naruszenie 22

    Jak do tej pory PIS wywiązywało się ze swoich obietnic. Nie ma powodu by im nie wierzyć.

    Odpowiedz
  • kuls.on(2019-03-07 14:31) Zgłoś naruszenie 50

    PIS kalmuki nie chca oddac koryta...po nas potop ale co sie nachapia to ich

    Odpowiedz
  • derwan(2019-03-07 13:42) Zgłoś naruszenie 63

    Manipulacja dziennikarska, zero rzetelnych informacji i tajemniczy "informator". Można napisać wszystko byle siać zamęt....

    Odpowiedz
  • Przy...(2019-03-07 12:39) Zgłoś naruszenie 116

    Przy kazdym dofinansowaniu socjalnym powinien byc brany pod uwage dochod gospodarstwa. Co prawda, niektorzy twierdza, ze to za duza biurokracja, ale przeciez przy dzialajacych e-systemach nie musi to byc problemem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karol(2019-03-07 11:54) Zgłoś naruszenie 1718

    Kazdy rozsadny czlowiek musi dystansowac sie od tego rodzaju populistycznego nonsensu a co dopiero minister finansow, ktora ma znalezc na to nieistniejace srodki. Program ten uraga wrecz wiedzy i etyce zawodowej ekonomisty a chcielibysmy zalozac, ze minister finansow ma to minimum wiedzy ekonomicznej i godnosci ludzkiej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz