Polska wśród gospodarczych tygrysów Europy. Eurostat podał najnowsze dane o PKB

6 czerwca 2019, 15:50 | Aktualizacja: 06.06.2019, 15:52
Źródło:forsal.pl
Polska na mapie Europy

Polska na mapie Europyźródło: ShutterStock

W pierwszym kwartale 2019 r. (w porównaniu do poprzedniego kwartału) PKB wyrównany sezonowo wzrósł o 0,4 proc. w strefie euro i o 0,5 proc. w całej UE – podał Eurostat. Polska znalazła się wśród liderów wzrostu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (43)

  • ????(2019-06-06 17:30) Zgłoś naruszenie 11129

    Przedostatnia pozycja Niemiec to skutek zaniku dojenia zbuntowanej kolonii polskiej!????

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Terminator(2019-06-06 16:10) Zgłoś naruszenie 10318

    Polska ma obecnie jakościowo najlepszy (bardzo wysoki wzrost inwestycji oraz wysoki wzrost konsumpcji krajowej) wzrost gospodarczy w UE. Węgry i Rumunia mają troszkę wyższy wzrost gospodarczy ale również większą inflację co może osłabić popyt krajowy, produkcję oraz wzrost gospodarczy w kolejnych kwartałach.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PLN/USD(2019-06-06 16:15) Zgłoś naruszenie 866

    Dobrze.

    Odpowiedz
  • i POzamiatane (2019-06-07 09:07) Zgłoś naruszenie 4431

    Wystarczyło odsunąć PO od koryta. Wystarczyło nie pozwalać im kraść.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • spodlasa(2019-06-06 17:17) Zgłoś naruszenie 3811

    problem w tym ze duza czesc tego pkb wypracowują firmy transferujące zyska na zachód

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krakowiakka(2019-06-06 19:44) Zgłoś naruszenie 2821

    sprowadzanie setek tysięcy imigrantów do Polski do pracy w zachodnich zakładach i socjal na długu muszą dać wzrost PKB, ciekawe dlaczego inne państwa tego nie robią? może żeby uniknąć zapaści?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • SZ(2019-06-06 18:47) Zgłoś naruszenie 2271

    Juz niedlugo. Nie ma w historii panstwa ktore rozwijaloby sie przy takim rozdawnictwie kasy. Bedzie bolalo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karol(2019-06-06 17:22) Zgłoś naruszenie 2267

    Wegry bija nas we wzroscie bez rozdawnictwa i konsolidujac finanse publiczne. Nasz wzrost na sterydach kredytowanego rozdawnictwa to nie ta jakosc.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • J. Bieda (2019-06-07 16:19) Zgłoś naruszenie 2117

    PiS to tygrysy gospodarcze? Boki zrywać!

    Odpowiedz
  • zenek(2019-06-07 10:20) Zgłoś naruszenie 185

    co taka kartka wyborcza potrafi zdziałać,nie mogę się nadziwić

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • łagdź(2019-06-06 18:04) Zgłoś naruszenie 1626

    Niedawno pisaliście, że w rozwoju jesteśmy 4 gospodarką świata. A tu się przed nas jakieś europejskie dodatkowo wepchnęły? Niedobrze, czarno to widzę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • konsumnik(2019-06-07 17:49) Zgłoś naruszenie 1410

    Zawrót głowy od tego rośnięcia! A polskiego produktu jak nie widać tak nie widać.

    Odpowiedz
  • PKB(2019-06-07 23:37) Zgłoś naruszenie 1311

    Owszem nasze PKB jest porównywalne z PKB Szwecji, ale Szwedów jet kilka razy mniej. Do porównań używa się PKB per capita (czyli na głowę). I tu tragedia, Czesi mają PKB per capita prawie dwa razy większe niż my, Słowacy jakieś półtora razy większe. Produkujemy dużo, ale są to produkty o niskim stopniu zaawansowania przetworzenia, mydło i powidło. Nawet Ukraina jest w pewnych dziedzinach lepsza. Jej eksport broni to 1,5 mld. $, nasz to niecałe 50 mln. $, technicznie na miażdżą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2019-06-10 12:07) Zgłoś naruszenie 91

    skoro z takimi nieodpowidzialnymi politykami, którzy hamują polską gospodarkę na skalę niespotykaną od 30 lat mamy taki wzrost, to co będzie jak dojdzie do władzy ktoś odpowiedzialny? drugie Chiny?

    Odpowiedz
  • J. Kryzys (2019-06-09 06:23) Zgłoś naruszenie 94

    Program PINCET Plus doprowadzi do wielkiej INFLACJA!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-06-15 07:17) Zgłoś naruszenie 80

    Przy dobrej koniunkturze trzeba obniżyć składkę ZUS w pensji. Wczesne emerytury do 67 lat zasiłki i renty niech finansuje VAT i akcyza a po 67 -ZUS. Trzeba zlikwidować też emerytury urzędnicze i mundurowe powyżej 5.000 zł.

    Odpowiedz
  • Bob(2019-06-06 20:59) Zgłoś naruszenie 825

    slepe .... a spadek zatrudnienia widzicie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-06-15 07:19) Zgłoś naruszenie 72

    Bez Ukraińców wzrost byłby o 1% niższy

    Odpowiedz
  • Ob RPlitej(2019-06-09 16:38) Zgłoś naruszenie 72

    To dobrze pomimo,ze nie należę do fanów tego ugrupowania .

    Odpowiedz
  • a(2019-07-07 12:03) Zgłoś naruszenie 30

    Można? Można.

    Odpowiedz