Zamiast własności wszystko jako usługa. Nadchodzi ekonomia subskrypcji

11 czerwca 2019, 06:13 | Aktualizacja: 24.06.2019, 22:49
Źródło:obserwatorfinansowy.pl
Indeks dynamik sprzedaży subskrypcji i detalu (graf. Obserwator Finansowy)

Indeks dynamik sprzedaży subskrypcji i detalu (graf. Obserwator Finansowy)źródło: Inne

Abonament staje się podstawą korzystania z wielu dóbr. To element rozwijającej się ekonomii współdzielenia, gdzie liczy się dostęp i użytkowanie, a nie posiadanie. Z ekonomii subskrypcji próbują też korzystać tradycyjne branże i za kilka lat może ona zdominować znaczącą część dystrybucji usług i produktów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

 • Śmieszek(2019-06-11 07:31) Zgłoś naruszenie 491

  Właściciele produktów cyfrowych będą żyć jak paczki w maśle. Zrób raz, zarabiaj cały czas!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Piotrr(2019-06-11 08:01) Zgłoś naruszenie 593

  Wynika to po części (jak dużej? - nie wiem) z braku środków. Wynajem to jak rata kredytu bez kredytu ale i bez własności na koniec i pętli na szyi jak się nie będzie miało na dalsze spłacanie. Mowa tu o sytuacji produktu na abonament, a nie typowej usługi. Jest to niejako zaprzeczenie idei kapitalizmu. Kupno samochodu nierzadko było inwestycją na lata i służyło też dzieciom. Kupno nieruchomości jest sztandarową formą kapitalizmu - wynajem nic po sobie nie pozostawia. Wynajem ma sens jak ktoś ma taki zapas gotówki lub możliwości jej szybkiego zdobycia by nie martwić się o tow stosunku do swojej obecnej sytuacji czy nawet sytuacji swoich dzieci. Każdy inny powinien usilnie dążyć do własności w granicach jej opłacalności.

  Odpowiedz
 • ewa(2019-06-11 09:33) Zgłoś naruszenie 2145

  Najpierw jest parcie zeby pracownikom placic jak najmniej , a potem zostaje im tylko wmowic, ze to nic nie szkodzi, ze go na nic nie stac, bo on niczego nie potrzebuje, moze sobie pożyczyć. Nowa filozofia wynika z biedy a jej tworcy niczego nie pozyczaja od innych, tylko sa posiadaczami tych mieszkan i samochodow, ktore tak chetnie odradzaja innym.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • utopia(2019-06-11 10:10) Zgłoś naruszenie 327

  Czyżby powrót do komunizmu? Państwo ma być wszystkiego właścicielem.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • filip(2019-06-11 10:41) Zgłoś naruszenie 1795

  droga do donikąd, a gdzie kumulacja zasobów, tracisz źródło dochodu i tracisz wszystko, bo wszystko na abonament, nie masz nic, nie masz nawet czego, zastawić w lombardzie, niewolnictwo w czystej postaci

  Odpowiedz
 • kwasu(2019-06-11 18:46) Zgłoś naruszenie 186

  Dlatego nie Windows a Linux! Kto frajer niech płaci za system który przesyła do centrali każdą literkę jaką wpisujesz. Dziś Linuxy są tak łatwe w obsłudze jak windowsy. Otwarte źródła, każdy może spojrzeć do kodu. Bezpieczne, odporne na wirusy, darmowe. I nie szpiegują.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • piękny(2019-06-12 13:37) Zgłoś naruszenie 31

  prezerwatywy na wynajem krótko okresowy. majtki na wynajem. otwieram start up.

  Odpowiedz
 • er(2019-06-14 09:34) Zgłoś naruszenie 10

  Obejrzyjcie sobie na Youtibe filmik Asterix i Obelix PL Niewolnictwo

  Odpowiedz
 • Kuba(2019-06-19 15:41) Zgłoś naruszenie 00

  Tutaj warto pamiętać, że coraz popularniejsze stają się również auta na abonament oraz wynajmowane na minuty. Co ciekawe, w abonamencie można już nawet brać auta z drugiej ręki, np. z Master1

  Odpowiedz
 • DAn(2019-07-05 21:52) Zgłoś naruszenie 10

  Na ekonomi konsumpcji zarabia się przynajmniej dwustronnie. Po pierwsze subskrypcja, a wiem to , bo mam porównanie z mojej branży, to 3-5 razy wyższe koszty w okresie 5 lat. Im dłuższy okres subskrypcji, tym strata wynajmującego wyższa. Po drugie zmowa pomiędzy firmami produkującymi dobra, które inna firma kupi a później będzie wynajmować prowadzi do zawyżania wartości przedmiotu na rynku, Zarabia ten kro kupuje, bo ma pretekst do podnoszenia cen wynajmu, a kupuje w hurcie, więc zdecydowanie taniej) i zarabia dodatkowo sprzedawca dóbr.na rynku detalicznym, dla tych opornych, którzy wynajmować nie chcą i kupują dla siebie. Oddanie zaufania korporacji, to jak przekazanie pieniędzy do funduszu inwestycyjnego. Zawsze zarabia prowadzący ten fundusz - bo pobiera opłaty za prowadzenie. A klient w długim horyzoncie zdecydowanie jest pod kreską (obliczając zysk względem realnej inflacji) a nawet traci nominalnie. I bywa, że nie mało.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze