Nowe dowody osobiste z błędem? MSWiA na tropie sabotażysty w PWPW

17 czerwca 2019, 07:41 | Aktualizacja: 17.06.2019, 07:55
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
dowód osobisty

dowód osobistyźródło: ShutterStock

W nowych dowodach osobistych wykryto „nieścisłość formalno-techniczną”. Resort przekonuje, że mimo to dokumenty są ważne

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • romek-z(2019-07-20 04:25) Zgłoś naruszenie 00

    Według dotychczasowych informacji PWPW produkuje blankiety dowodów czyli niewypełniony plastik z chipem. Personalizacją zajmuje się CPD czyli dział w MSWiA. Po cholerę szukają sabotażysty w PWPW, skoro nadrukiem danych i wgrywaniem do chipa danych zajmuje się MSWiA? Coś tu śmierdzi. I dlaczego już w marcu wykryto błedy we wgrywaniu podpisu elektronicznego, a nie wykryto błędu z brakiem danych w chipie?

    Odpowiedz
  • Theslaw(2019-06-24 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    Adam faflun działa

    Odpowiedz
  • kiepero(2019-06-19 12:33) Zgłoś naruszenie 10

    Dobra zmiana, wszędzie fachowcy ;) będzie coraz gorzej .....

    Odpowiedz
  • DAn(2019-06-17 23:31) Zgłoś naruszenie 20

    Ja uprzedzony do nacji różnych nie jestem, ale zmieniający nazwisko będzie zadowolony, że jego elektroniczny dowód, przy czynnościach prowadzonych na odległość, nie ujawnia obcobrzmiących nazwisk rodowych i imion rodziców...

    Odpowiedz
  • DAn(2019-06-17 12:17) Zgłoś naruszenie 180

    Sądzę, ze to może mieć związek z tworzeniem luk w celach wyłudzeń. Może jest tak, że te niekompletne dane ułatwią produkcje fałszywek. Teraz można sobie wyrobić dowód kolekcjonerski, nie różniący się od oryginału niczym (dokumencik_com_pl), na kogo się chce. W majestacie tak zwanego prawa - bez nadruku duplikat lub dowód kolekcjonerski. Tak po prostu. Być może w przyszłości znowu pojawi się podobna furtka dla dowodów z warstwą zabezpieczającą, ale właśnie bez tych danych lub też systemy identyfikacji zostaną na jakiś czas pozbawione funkcji identyfikującej w tej warstwie z uwagi na wypuszczenie ponad miliona sztuk w obieg. Będą ignorować brak tych kluczowych danych przy potwierdzaniu tożsamości na odległość. Tego nie wiem, ale czuję podskórnie o co w tym może chodzić.

    Odpowiedz
  • akin(2019-06-17 11:08) Zgłoś naruszenie 71

    A co z tymi danymi podatkowymi za ubiegły rok w deklaracjach podatkowych, co pozwalały pracodawcom grzebać w deklaracjach pracowników ? czy to nie jest klasyczny przykład fuszerki i backdoora ? kto za to odpowiedział ?

    Odpowiedz
  • rbl(2019-06-17 10:08) Zgłoś naruszenie 43

    Raczej sabotaż. Wgranie tak prostych danych nie powinno być problemem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qwerty(2019-06-17 09:34) Zgłoś naruszenie 52

    Na pewno jakiś KODerasta albo ************ zamknąć ***** dożywotnie dla przykładu..

    Odpowiedz
  • Jakub(2019-06-17 09:26) Zgłoś naruszenie 66

    Dobra zmiana :)

    Odpowiedz
  • baca(2019-06-17 08:29) Zgłoś naruszenie 71

    Sabotażysta? Pewnie członek KODu:):):)

    Odpowiedz