Jak poinformował koncern w komunikacie, zainstalowane zostaną również nowe urządzenia. Wprowadzone mają być także ulepszenia do istniejących już linii sortujących.

Dzięki nowej linii Huta będzie mogła zwiększyć roczny poziom produkcji dodatkowo o ok. 100 mln opakowań w dwóch kolorach. Zakończenie inwestycje planowane jest we wrześniu br.

Cytowany w komunikacie prezes grupy krajów północno/środkowej Europy koncernu Michael Prechtl podkreślił, że tak znacząca inwestycja to wynik pracy całego zespołu. „Docelowo inwestycja umożliwi nam jeszcze lepszą obsługę klientów i zaoferowanie im bardziej zróżnicowanego portfolio produktów” – dodał.

Reklama

Zwiększenie mocy produkcyjnych w jarosławskiej Hucie pozwoli na utworzenie ok. 20 nowych miejsc pracy.

Firma Owens-Illinois (O-I) ma swoją główną siedzibę w Perrysburgu w amerykańskim stanie Ohio. Posiada 77 zakładów w 23 krajach, firma zatrudnia ponad 26 500 osób. W 2018 roku spółka osiągnęła przychody w wysokości 6,9 mld USD.

O-I w Polsce jest obecna od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Jarosławiu oraz hutę w Poznaniu. W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. Z kolei w 2014 roku utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania.

W Polsce O-I zatrudnia blisko 1000 osób, a w ciągu ostatnich dwóch lat firma zainwestowała w naszym kraju około 100 mln euro.

>>> Czytaj też: Powstanie podmorski światłowód do USA? Szef Exatela: Polsce grozi szantaż internetowy, podobny do gazowego