Rząd zatopił producentów cydru. Mieliśmy być potęgą, ale sprzedaż gwałtownie spada

18 lipca 2019, 09:06 | Aktualizacja: 18.07.2019, 14:36
Źródło:PAP
Sad jabłkowy w Trzebnocy, 25.08.2014.

Sad jabłkowy w Trzebnocy, 25.08.2014.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

W produkcji trunku z naszych jabłek mieliśmy być potęgą. Sprzedaż cydru w ostatnim roku jednak gwałtownie spada. Powód to bezsensowna polityka państwa wobec producentów tego napoju - podaje czwartkowa "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • potęga (2019-07-18 21:56) Zgłoś naruszenie 8522

    Ile już tych potęg miało być? Atomowa, samochodów elektrycznych, szlaku jedwabnego, gazu łupkowego, cyfryzacji oraz wielu innych rzeczy i spraw. A naprawdę jest wielka potęga przechwalania się z byle powodu.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-07-18 16:43) Zgłoś naruszenie 35

    Mieszanka cydru z piwem lub z innymi dodatkami smaku jak naturalna malina, jeżyna, truskawka, kiwi, mango, papaja, banany, brzoskwinia itd.....! Trzeba być na wolnym rynku po prostu innwowacyjnym producentem i wprowa wprowadzać nowe smaki i to nie tylko na rynek Polski!!!

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-07-18 15:16) Zgłoś naruszenie 13

    A co to jest ten cedr? Jakiś lewacki gender?

    Odpowiedz
  • Adams(2019-07-18 11:46) Zgłoś naruszenie 1314

    Lobbing piwny blokuje?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Cydr cydra cydrem pogania(2019-07-18 11:19) Zgłoś naruszenie 2126

    Kłamcy smoleńscy planują to szybko zmienić, w nocy przepchną ustawę, że gdy ktoś będzie miał 0,4% we krwi cydru to uniknie kary jako kierowca. Będzie musiał tylko pokazać paragon zakupu cydru w czasie ostatnich 48 godzin

    Odpowiedz
  • smakosz(2019-07-18 10:55) Zgłoś naruszenie 226

    Te jabcoki mają tyle wspólnego z cydrem co pasztetowa z wątrobianką

    Odpowiedz
  • Hmmmm(2019-07-18 09:53) Zgłoś naruszenie 1425

    Na wolnym rynku walczą o klienta producenci-oczywiście jest to wina rządu..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jan ze Śląska(2019-07-18 09:48) Zgłoś naruszenie 162

    Ta, a fakt, że zamiast dobrego cydru to jedyny dostępny w mojej okolicy cydr to taki przesłodzony z nazwą nawiązującą do miejscowości nie ma nic do czynienia. Raz wziąłem to skojarzyło mi się z oranżadą tylko taką w cenie wina. Za taki cydr dziękuję.

    Odpowiedz
  • Cydrownik(2019-07-18 09:45) Zgłoś naruszenie 10713

    Ale czemóż pretensje jeno do rządu PiS? To rząd PO nic jak zwykle nie mógł mimo, że działał (właściwie "działał") do jesieni 2015? Ale nie bójta się tak bardzo - ci obecni są słowniejsi. Może wypadałoby przejrzeć propozycje dot. matrycy VAT przed napisaniem tekstu.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz