Co może uratować klimat? Dwie rzeczy: niejedzenie mięsa i lasy w Afryce

23 sierpnia 2019, 05:56 | Aktualizacja: 23.08.2019, 10:53
Źródło:Bloomberg
wycinka Lasy Deszczowe Brazylia

Wycinka lasu deszczowego w Brazyliiźródło: ShutterStock

Proste rozwiązania mają znacznie więcej sensu, niż zakładaliśmy.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (79)

  • Idzi(2019-08-23 12:49) Zgłoś naruszenie 1101312361

    Ekologizm jest jak arbuz: z wierzchu zielony, a w środku czerwony jak komuna. Totalitaryzm uzasadniany ideologią walki ze zmianami klimatu, tak jak kiedyś była ideologia walki klas. Bardzo lubię steki i kiełbasę, a jak ktoś nie chce jeść mięsa, to niech wyemigruje na Kubę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qwerty(2019-08-23 10:28) Zgłoś naruszenie 5690676

    Przemysł mięsny to największe skxrwysyństwo jakie kiedykolwiek istniało. Nigdy nie zrozumiem prawicowców użalających się nad zygotą i szydzących jednocześnie w imię własnego egoizmu i przyjemności z losu zwierząt mordowanych rok rocznie miliardami w obozach śmierci. Zmiany klimatu to potężne wyzwanie i zagrożenie, ale cieszę się, że zmierzenie się z tym problemem wymusi przy okazji upadek przemysłu śmierci. Wszystkim wyjdzie to na dobre. Cieszę się, że

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Keiserin Makrela(2019-08-23 06:48) Zgłoś naruszenie 1401315

    Tak tak lemingi ograniczajcie się nie jedzcie mięsa nie miejcie dzieci. Muzułmanie za to będą dale żenić się z 13 latkami i zapładniać je in vitro w ramach wojny populacyjnej! Mam lepszy pomysł! Niech chińczycy spalają mniej węgla, niech arabowie mają mniej dzieci

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • AndyP(2019-08-23 12:24) Zgłoś naruszenie 138940

    Jak zwykle artykuł nie porusza najważniejszej kwestii - jest za dużo ludzi. Mniej dzieci w krajach rozwijających się i wiele problemów zniknie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Madej23(2019-08-23 11:40) Zgłoś naruszenie 11361363

    Klimat klimatem, ale porządni ludzie tak czy inaczej nie jedzą trupów i nie wspierają przemysłu śmierci.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak Europejczyk(2019-08-23 10:04) Zgłoś naruszenie 759433

    niestety, ale u Januszy chęć ratowania własnej planety kończy się wtedy kiedy trzeba zrezygnować z kiełby - o czym świadczą chociażby komentarze tutaj.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-08-23 15:15) Zgłoś naruszenie 748238

    Jedzenie szczawiu i mirabelek na pewno uratuję świat - Stefan N . coś o tym wie .. hahhaha.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Caius(2019-08-23 11:48) Zgłoś naruszenie 746366

    Panowie w Forsalu nie jesteście Interią i nie macie aż tylu czytelników, więc pouczcie młodego co podbija lajki pod opiniami i je tworzy na kilku kompach, że go nadto ponosi. Ja wiem że jest zadaniowanie na zwalczanie mięsożerców ale bez jaj.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak Europejczyk(2019-08-23 10:21) Zgłoś naruszenie 741678

    ten magiczny moment, kiedy chęć ratowania planety kończy się w momencie kiedy Janusz i Grażyna muszą zrezygnować z codziennego "mięska"...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • AndyP(2019-08-23 20:04) Zgłoś naruszenie 662510

    Zawsze zadziwia mnie hipokryzja "ludzi" którzy uważają że "somsiada" nie, ale kogoś ze wsi obok już zeżreć można. A w czym to rośliny są gorsze od zwierząt?? Że są naszymi dalszymi krewnymi to już można je bez wyrzutów zjadać? Często zresztą "na żywca" (zwierzęta się przynajmniej przed zjedzeniem zabija). Tym którzy uważają że rośliny są niczym przypominam, że jeszcze 1000 lat temu Ziemia była płaska, 500 lat temu kobiety nie miały duszy a 50 lat temu zabicie psa nikogo nie ruszało. Co będzie za 50 czy 200 lat? Może ci co teraz zjadają rośliny będą uważani za największą pomyłkę ludzkości?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • deco(2019-08-23 20:49) Zgłoś naruszenie 6421105

    Nadzieją jest mięso z laboratorium. Podobno w tej chwili koszt wyprodukowania kilograma wołowiny "in vitro" to ok. 100,- PLN, a jeszcze kilka lat temu pierwszy burger z laboratorium kosztował 300k,- USD.

    Odpowiedz
  • Szkoda gadać (2019-08-23 11:19) Zgłoś naruszenie 622224

    Popularne komentarze wbily nie widziany tu nigdy wynik. Ktoś tu ingeruje w plusy jak widać jakiś lewicowy trol.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wjw(2019-08-23 11:10) Zgłoś naruszenie 55965

    ...oraz nieoddychanie i brak bąków.

    Odpowiedz
  • taki sobie(2019-08-23 06:50) Zgłoś naruszenie 52651

    W roku 2002 dowiedziałem się, że mam nowotwór. Córka zasugerowała, żebym przeszedł na wegetarianizm i tak zrobiłem. Początkowo było mnie trudno. Do dzisiaj żyję i jestem zdrowy. Można żyć, nie jedząc zwłok!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Mc Sovtyc (2019-08-24 11:31) Zgłoś naruszenie 38369

    A wy ekooszołomy gdzie będziecie uprawiać te swoją soję i czym będziecie użyźniać pola warzyw? Jest lepsza rada. Należy niezwłocznie zlikwidować ekoterroryzm.

    Odpowiedz
  • Agnes(2019-08-23 12:20) Zgłoś naruszenie 33916

    mnie to dziwi jedna rzecz - skoro w dekalogu jest wyraźnie i bez żadnych niedomówień napisane "nie zabijaj", to dlaczego chrześcijanie nie są wegetarianami? jak to świadczy o nich?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • by the sword(2019-08-23 12:17) Zgłoś naruszenie 321471

    Więcej mięska! Niech nam wzrasta globalna temperatura! Więcej mięska! Niech się topią lodowce i podnosi poziom mórz! Więcej mięska! Niech nam ubywa wody pitnej! Więcej mięska! Niech nam ubywa terenów uprawnych pod żywność dla ludzi! Więcej mięska! Niech nam wytną Amazonię pod pastwiska! Więcej mięska!

    Odpowiedz
  • ed(2019-08-23 11:02) Zgłoś naruszenie 213416

    Po zwierzętach najwięcej metanu wytwarzają wegetarianie. Ich też powinniśmy eksterminować?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ugluk(2019-08-23 10:54) Zgłoś naruszenie 196420

    Jak się ma powyższe do faktu, że dominującym gazem cieplarnianym jest para wodna a nie CO2?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Leśnik(2019-08-23 10:01) Zgłoś naruszenie 17912

    Każdy kraj powinien mieć określoną gęstość zalesienia, pokrywającą zapotrzebowanie na tlen i pochłanianie produkowanego CO2. Jeżeli nie jest samowystarczalny powinien płacić ziemską taksę klimatyczną z której byłyby dotowane uprawy leśne w biednych krajach albo niesprzyjającym położeniu geograficznym.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz