Glapiński: Gospodarka Polski łagodnie będzie schodzić ze szczytu koniunktury

2 października 2019, 14:00 | Aktualizacja: 02.10.2019, 14:00
Źródło:PAP
Adam Glapiński, prezes NBP

Adam Glapiński, prezes NBPźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Piotr Malecki

Polska gospodarka łagodnie będzie schodzić ze szczytu koniunktury - napisał w opublikowanym w środę "Polskim Kompasie" na 2019 r. prezes NBP Adam Glapiński. Według niego wyzwaniami są zmniejszenie środków unijnych oraz niekorzystne zmiany demograficzne.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • Widz(2019-10-02 17:22) Zgłoś naruszenie 93

    To takie wygaszanie gospodarki przez PIS. Zero inwestycji i nagle sie obudzili, ze nie bedzie paliwa na rozwój. Wyborcy PIS nie pabikujcie, spokojnie to tylko katastrofa. Ps. Wina PO bo przez ostatniw 4 lata dawali socjal a nie inwestycje.

    Odpowiedz
  • Karol(2019-10-02 15:14) Zgłoś naruszenie 74

    Według niego wyzwaniami są zmniejszenie środków unijnych oraz niekorzystne zmiany demograficzne. A jednak popieral polityke ignorowania tych nieuchronnosci, za ktora zaplacimy sowita inflacja i wypieraniem inwestycji przez rozdmuchana konsumpcje.

    Odpowiedz
  • Clerc(2019-10-02 18:51) Zgłoś naruszenie 51

    Jak Pan Glapiński nie widzi żadnych zagrożeń, to super, właściwy człowiek na właściwym miejscu. Beznadziejna demografia, jedna z najgorszych w Europie, nieustająca, także za rządów PiS emigracja zarobkowa młodych ludzi, z których większość już nigdy do Polski nie wróci (z kim budować nowoczesną gospodarkę?), obniżenie wieku emerytalnego - ZUS nie zbankrutuje, ale wypłacane przez niego świadczenia nie wystarczą na przeżycie, co roku państwo pożycza kolejne pieniądze (zadłużenie maleje w stosunku do PKB, ale wciąż rośnie), jedne z najniższych nakładów na badania i rozwój, chyba najgorsze w Europie wskaźniki aktywności zawodowej, gospodarka oparta na konsumpcji, bo inwestycje leżą - co daje efekty jedynie krótkoterminowe, rosnąca roszczeniowość i malejąca przedsiębiorczość i samodzielność społeczeństwa społeczeństwa, rosnące daniny i podatki (ogólnie rosną, obniżka PIT nie rekompensuje wzrostu innych danin), upaństwowienie gospodarki, inflacja. Jest bardzo źle, tylko że fajnie, bo impreza jeszcze się nie skończyła.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-10-02 14:28) Zgłoś naruszenie 35

    Nie lepiej obniżyć stopy procentowe bo jest jeszcze czas??

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Szymon(2019-10-02 19:12) Zgłoś naruszenie 30

    Ciekawe, jakie dane ma na myśli? Które to niby dane potwierdzają tezę, że będzie "łagodnie"? Myślenie życzeniowe pod wybory partii, której jest funkcjonariuszem.

    Odpowiedz
  • M5an(2019-10-02 18:26) Zgłoś naruszenie 23

    wnioski z tej mowy trawy:1. po wygranej PiS i wprowadzeniu zabójczych podatków pod płaszczykiem podniesienia płacy minimalnej spodziewajcie się jeszcze "łagodniejszego" spowolnienia. 2. Thats all folks! koniec wzrostu i marzeń, odtąd Polska będzie się rozwijać na poziomie 2%. Gratuluję zmarnowania 30 lat, zwłaszcza tym co rządzili w krytycznym okresie 2008-2015, ostatni moment jak można było coś zrobić.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-10-02 14:28) Zgłoś naruszenie 13

    Nie lepiej obniżyć stopy procentowe bo jest jeszcze czas???

    Odpowiedz
  • Ator(2019-10-03 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zacznijcie rozdawaj jeszcze wiecej pieniedzy, bedzie cacy i druga Wenezuela.

    Odpowiedz
  • RRR(2019-10-02 14:58) Zgłoś naruszenie 02

    W KOŃCU TRZEBA ZARABIAĆ OCZYWIŚCIE PODNIOSĄ ODSETKI ...

    Odpowiedz