Statystyki kontra rzeczywistość. Ceny rosną szybciej niż podaje GUS?

2 listopada 2019, 06:02
Źródło:MarketNews24
Statystyki kontra rzeczywistość. Ceny rosną szybciej niż podaje GUS?

Statystyki kontra rzeczywistość. Ceny rosną szybciej niż podaje GUS?źródło: ShutterStock

Inflacja we wrześniu nie wzrosła w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Jednak odczucia społeczne dotyczące zmian cen są inne niż dane podawane przez GUS.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • Raf(2019-11-02 14:53) Zgłoś naruszenie 3043

    i czemu pokazujecie zdjęcie z małym straganikiem?, ceny rosną w marketach z obcym kapitałem, na ryneczkach ceny o wiele niższe i stałe.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-02 15:22) Zgłoś naruszenie 1416

    Od czasu do czasu w Polsce dochodzi do wielkich i dziwnych manipulacji cenowych i walutowych przede!!! To zjawisko jest w zachodniej UE i w kapitalizmie raczej nienaturalne!!! Chyba to pozostałość z czasów wielkich spekulacji (komuna, postkomuna)!!! LoooooooooooooooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Były pracownik GUS(2019-11-02 17:46) Zgłoś naruszenie 687

    to prawda, że podrożała kiełbasa, ale za to potaniały parowozy, więc inflacji ni ma...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janusz(2019-11-02 20:33) Zgłoś naruszenie 116

    Pietruszka jest co roku taka sama. Sukienka kosztująca np. 1000 za rok jako niemodna kosztuje 100 czyli cena spadła o 90% ale nowy model np. taki sam o innej nazwie i modnym kolorze kosztuje 1500 czyli droższy o 50%. Tego drugiego modelu sukienki nie bierze się od uwagę, bo go nie było rok wcześniej. Sprzęt RTV to samo, jest coš takiego jak zużycie ekonomiczne lub inaczej moralne. Jeśli zmienia się technologią to nie kupujemy gorszego modelu bo może nawet np. telewizor nie zadziała z powodu zmiany technologi nadawania.

    Odpowiedz
  • Zbyra(2019-11-02 21:53) Zgłoś naruszenie 2817

    W Niemczech ceny też mocno rosną i mają skoczyć jeszcze wyżej. PiS jest winny.

    Odpowiedz
  • Martunia(2019-11-03 00:07) Zgłoś naruszenie 246

    Nie prawda. W TVPiS mówio że inflacja nie istnieje a tam bynajmniej mówio prawdę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stanley(2019-11-03 06:33) Zgłoś naruszenie 194

    Dobra zmiana,dobra cena

    Odpowiedz
  • Zenek(2019-11-04 07:39) Zgłoś naruszenie 22

    Na szczęście mam blisko do Niemiec. Tam ceny niższe. Jak jadę w weekend na większe zakupy to sąsiedzi proszą o zrobienie też dla nich.

    Odpowiedz