Zniesienie limitu 30-krotności: PiS wycofuje projekt z Sejmu, Lewica składa nowy

19 listopada 2019, 16:39 | Aktualizacja: 19.11.2019, 18:13
Źródło:PAP
Zniesienie limitu 30-krotności: PiS wycofuje projekt z Sejmu, Lewica składa nowy

Zniesienie limitu 30-krotności: PiS wycofuje projekt z Sejmu, Lewica składa nowyźródło: ShutterStock

PiS we wtorek wycofało z Sejmu projekt ustawy znoszący limit 30-krotności składki na ZUS. Stało się tak, bo do projektu nie udało się przekonać wszystkich partnerów w Zjednoczonej Prawicy, a sprawa wywołała potrzebę szerokiej dyskusji - argumentują posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (7)

  • rk(2019-11-19 16:52) Zgłoś naruszenie 216

    Kto by pomyślał, że Lewica tak szybko da się wydymać Jarkowi Piękna katastrofa :)

    Odpowiedz
  • Stary(2019-11-19 16:58) Zgłoś naruszenie 264

    Doskonale pamiętam rządy SLD-PSL.Ta koalicja była szczególnie antypracownicza(lewica!!!),w dojeniu roboli jeszcze bardziej wyrafinowana od PO.

    Odpowiedz
  • krakusek(2019-11-19 17:32) Zgłoś naruszenie 68

    może pis woli projekt lewicy? zobaczymy

    Odpowiedz
  • DAn(2019-11-19 17:45) Zgłoś naruszenie 11

    Łatwiej będzie, wizerunkowo, aby to nie PiS był inicjatorem. Nie można wykluczyć, że dogadano się w tej sprawie w zamian za podniesienie emerytury minimalnej, co i tak z związku z przewidywanymi perturbacjami w gospodarce i planowanym pobudzeniem inflacji, najwyraźniej PiS musiałby wprowadzić. Ciekawi mnie jak będzie to wyglądać w czasie głosowania i którzy posłowie PiS poprą ustawę. Sądzę, że ponad 90%. Z głosami lewicy trafi to do senatu a tam z pewnością zostanie zaklepane.

    Odpowiedz
  • JestemZaPiS(2019-11-19 18:42) Zgłoś naruszenie 445

    Może Emeryturę minimalna podnieśmy do 4000 a maksymalna obniżymy do 4000? Nieważne ile odłożysz, dostaniesz tyle samo. Byłoby bynajmniej sprawiedliwie.

    Odpowiedz
  • Apropos(2019-11-19 19:03) Zgłoś naruszenie 151

    Ta cała opozycja to oszołomstwo od 2015.Nic nowego..nudni i ohydni do kłamstw i donosów.

    Odpowiedz
  • popis wiecznie żywy(2019-11-19 19:48) Zgłoś naruszenie 10

    Wycofali, bo są neoliberałami - zwolennikami regresywnego opodatkowania dochodów.

    Odpowiedz