Morawiecki zapowiada radykalny przegląd instytucji państwowych. Budżet ma zyskać 3 mld zł

23 listopada 2019, 10:18 | Aktualizacja: 23.11.2019, 10:23
Źródło:PAP
Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Będziemy się starać, żeby budżet był zrównoważony - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że wpływy będą pozyskiwane głównie z dalszego uszczelniania podatków. Zapowiedział też radykalny przegląd instytucji państwowych, z którego budżet miałby zyskać nawet 3 mld zł.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (18)

  • Zbig,(2019-11-23 12:04) Zgłoś naruszenie 4751

    Zwolnić duchownych KK z pracy w urzędach,szpitalach, wojsku,szkołach itp Niech pełnią posługę tylko w kościołach i żyją ze składek wiernych.Nie zatrudniać pracowników administracji państwowej w spółkach skarbu państwa Posłowie,senatorowie, ministrowie, prezydenci miast itp osoby winni mieć tylko 1 etat,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JestemZaPiS(2019-11-23 11:17) Zgłoś naruszenie 3631

    Należy zabrać bogaczom z pensjami powyżej 3500 tysionca. Dać niepracujoncym matkom

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obserwator(2019-11-23 11:59) Zgłoś naruszenie 3238

    ARiMR - koszt funkcjonowania w 2019 to 1,3 miliarda złotych, z czego około połowy to wynagrodzenia. Z tego co poznałem od strony systemów IT to gigantyczne marnotrawstwo. Wyjaśnieniem może być to, że od kiedy PiS zaczęło rządzić agencja ma już 4 prezesa.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Sami szukamy pracy(2019-11-23 17:43) Zgłoś naruszenie 213

    Na zieloną trawę: 340 Powiatowych Urzędów Pracy x 80 urzędników i innych "pracowników" w każdym x 4000zł x 12 miesięcy = 1 305 600 000‬ zł oszczędności każdego roku (słownie jeden miliard trzysta pięć milionów sześćset tysięcy złotych).

    Odpowiedz
  • Antonio(2019-11-23 19:08) Zgłoś naruszenie 162

    Likwidacja powiatów ? Ale tam wasi ludzie pracują, więc instytucja jest niezbędna...

    Odpowiedz
  • sondor(2019-11-23 15:47) Zgłoś naruszenie 143

    Prosta sprawa w zyskaniu pieniążków, polikwidujcie pierw u siebie gabinety polityczne, ograniczcie zatrudnienie , zatrudniajcie tylko i wyłącznie fachowców a nie znajomków. To jedne źródło, drugie to już nawet wam nie będę wspominać - więc kościół, religia i opłacanie "katechetów", wszelkiego rodzaju dotacje. Pozostaje jeszcze jedno źródło - ta wasze wybujałe fantazje /choćby i łuk tryumfalny/. Tylko żeby to wszystko przeprowadzić niestety trzeba do tego "logicznie myślących" - tych niestety nie widać w waszych szeregach!!!

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-23 12:25) Zgłoś naruszenie 1013

    Tu nie chodzi o zdrowie Polaków tylko o kase!!! Ten który pije alkohol dalej będzie pił alkohol nawet jak będzie dwa lub trzy razy droższy lub sięgnie do tańszych i jakościowo gorszych alkoholów!!! Taniej jest te "małpki" napełnić alkoholem strzykawką!!! LooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-11-23 18:48) Zgłoś naruszenie 917

    Rzad się radykalizuje. Niedługo zostanie zaostrzone Prawo Szariatu.

    Odpowiedz
  • Kol(2019-11-24 09:04) Zgłoś naruszenie 80

    Hmm powiaty są zadłużone i nie spełniają swoich funkcji... Szpitale powiatowe ich poziom leczenia oraz ich długi świadczą właśnie o tym, że są źle zarządzane. Dlaczego nie sprywatyzować ich na wzór Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej tak jak w gminach? Przecież one sobie bardzo dobrze radzą..

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-23 18:49) Zgłoś naruszenie 623

    A kiedy odzyskacie WRAK? LooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • M5an(2019-11-23 19:13) Zgłoś naruszenie 63

    Zróbcie przy okazji przegląd wydatków na wszystkie programy. Np. na uj trzysta ileś programów socjalnych. Skasować, zrobić jeden, dwa, trzy. A nie że tu komuś bułkę, tam komuś skarpetkę, a temu wiadro. Bez sensu. Kiedyś Fundacja Republikańska a po niej NIK zrobiły przegląd polityki rodzinnej, analizując wydatki na ten cel. Oczywiście były one socjalne,a nie demograficzne, ale trafiały do rodzin, a nie osób indywidualnych. Wyszło z tego co pamiętam jakieś 3 czy coś koło tego procent PKB. I tak właśnie te wydatki wyglądały - szły wszędzie i nigdzie, nie dając żadnych efektów. Załączyć te pieniądze w jeden instrument demograficzny, obok tego waszego pińcset plusa. Oprócz plusów dla demografii od razu zrobi się lżej w kosztach obsługi socjalu. Tą samą zasadę-łączenia, upraszczania - zastosować do każdego programu i się okaże, że i efekty lepsze i mniej się na to wydaje...

    Odpowiedz
  • BMW(2019-11-23 22:15) Zgłoś naruszenie 58

    Jeżeli prawda jest to co mówi premier,, to rozumiem że tedodatkowe wpływy z nowej akcyzy przekazane będą w całości na służbę zdrowia, chyba że to jest kolejne kłamstwo.

    Odpowiedz