Historyczne zwycięstwo Johnsona. Konserwatyści będą mieć samodzielną większość

13 grudnia 2019, 07:32 | Aktualizacja: 13.12.2019, 16:57
Źródło:PAP
Boris Johnson

Boris Johnsonźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: FACUNDO ARRIZABALAGA

Wyniki przedterminowych wyborów do Izby Gmin dają brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnsonowi możliwość dokończenia brexitu - zgodnie z obietnicą wyborczą - do 31 stycznia 2020 r., ale też stawiają pod znakiem zapytania przyszłość kraju w obecnym kształcie.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (21)

  • Terminator(2019-12-13 16:44) Zgłoś naruszenie 4014

    Brawo UK!!! Jak by Polska była taka zamożna jak UK i w zapleczu miała bogate rynki Commonwealthu i USA to by po prostu kichała na aroganckie i roszczeniowe Niemcy i kundelka Francję tak jak to robi obecnie UK!!! No ale tak nie jest ale może za 15 lat nastąpi POLEXIT bo będziemy na tyle silni!!! Wszystko jest możliwe!!! LooooooooooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jurek M(2019-12-13 17:46) Zgłoś naruszenie 3910

    Brytyjczycy zachowali się z klasą, pokazali Brukseli i Niemcom ,że nie dadzą wodzić się za nos lewackim szajbusom i że mają ich w głębokim poważaniu ! Kto wie czy za jakiś czas, jak nic się nie zmieni ,w Brukesli my nie podążymy ich śladami !?

    Odpowiedz
  • buehehe(2019-12-13 16:23) Zgłoś naruszenie 289

    Tiaaa, byle nie dopuścić do precedensu, żeby nie okazało się, że bez berlina, o przepraszam, brukseli da się funkcjonować...

    Odpowiedz
  • Blondi(2019-12-13 09:02) Zgłoś naruszenie 245

    Wczoraj jeden Anglik wychodząc z lokalu wyborczego powiedział:marksizm albo brexit.Co miał na myśli?????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tylko Królowej żal(2019-12-13 13:36) Zgłoś naruszenie 1735

    Wkrótce mieszkańcy UK zobaczą jak ich Brexit zamienił się w BRESHIT

    Odpowiedz
  • LL(2019-12-13 11:30) Zgłoś naruszenie 1339

    Bedzie tak: wygrana Konserwatystow, Brexit, 5lat negocjacji,PKB w dol, wygrana Parti Pracy, nacjonalizacja koleji i Telekomunikacji, PKB w dol, + 15lat i wszyscy sie beda pytac po co nam to bylo. Kazdy narod moze popelnic pomylke, i z mojej perspektywy (a miszkam w Lon od 20lat) to jest koloslana geostretegiczna pomylka UK. Przykre jest tylko to ze wiekszosc Brytyjczykow tego nie widzi i musi sie nauczyc na bledzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sid(2019-12-13 19:24) Zgłoś naruszenie 113

    typowy przykład jak można manipulować ludzka masa,,,,,,,,,,,,,,,,,z dużą pomocą Moskwy bo to oni są tu zwycięzca,główny argument zamkniecie swoich rynków pracy przed cudzoziemcami poskutkował,,,,,,,ze dodatkowo brexit niesie dużo więcej minusów jest nieważny,,,,,,,,rozdmucha przez Johnsona ze UK jest imperium jak za dawnych lat,,,,,,,,,,,,i sama ekonomicznie będzie stawiać czoła USA chinom czy UE jest naiwne,cyfry mówią prawdę gospodarczo UK już traci

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tyty(2019-12-13 13:52) Zgłoś naruszenie 1142

    Putin i jego agencje PR (fake newsy w internecie, opiniowanie jakoby Anglicy chcieli wyjść z UE ) zrobiło swoje.

    Odpowiedz
  • Bad_Max(2019-12-13 11:56) Zgłoś naruszenie 1034

    Skoro opuszczają UE to mogą dołączyć do ZBIR’u (Союзное государство России и Беларуси). To chyba po myśli mocodawców BREXIT’u

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • janek(2019-12-13 09:50) Zgłoś naruszenie 621

    stan świadomości ludzi marny

    Odpowiedz
  • Kriz(2019-12-13 11:22) Zgłoś naruszenie 58

    Tylko można się uczyć o Brytoli świadomości społecznej. Po samych debatach w ich parlamencie widać że stoją na jednak na wyższym poziomie w drabinie ewolucji ...politycznej od nas. Obyśmy brali z nich przykład

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M5an(2019-12-14 13:49) Zgłoś naruszenie 11

    I tak samo będzie z Trumpem. Te same brednie Forsal przedrukowuje z zagranicznych mediów i o USA i tak samo się wszyscy na tym przejadą. Elitki-jelitki do wymiany w całym Okcydencie. Skończyliście się, nie ogarniacie świata. Inf act, doprowadzacie go do ruiny. Won.

    Odpowiedz