CCC uruchomił swój e-sklep na Słowacji, kolejny poza Polską


Warszawa, 03.01.2020 (ISBnews) - CCC uruchomił sklep internetowy na Słowacji, podała spółka.W 2020 roku spółka planuje również udostępnienie aplikacji mobilnej CCC i dalszy rozwój cyfrowych punktów styku z klientami na Słowacji.
"Analizy rynkowe pokazują, że ponad połowa Słowaków realizuje zakupy poprzez kanały online, co daje nam szerokie możliwości rozwoju wielokanałowej sprzedaży. Od roku już nasi klienci na Słowacji korzystali z usługi Reserve&Collect w sklepach CCC, a teraz mogą korzystać także z szybkiego i wygodnego sposobu robienia zakupów z dostawą do domu. Na tym rynku jesteśmy jako Grupa CCC obecni szerzej - przez platformy e-obuwie i modivo, które cały czas zyskują na popularności" - powiedział wiceprezes CCC Karol Półtorak, cytowany w komunikacie.
Pod koniec grudnia ub.r. CCC uruchomił swój sklep internetowy w Czechach. Firma planuje kolejne uruchomienia projektów e-commerce w Rumunii, na Słowacji, Węgrzech i w Austrii w I kw. 2020 r.
CCC na Słowacji ma obecnie 53 sklepy stacjonarne. W 2018 roku Grupa CCC miała wg PMR prawie 18% udziału branży obuwniczej na rynku słowackim i jest już teraz obecna w czterech kanałach sprzedaży: sklepy stacjonarne CCC, sklep online eobuwie.pl (eobuv.sk), platformę online mody premium Modivo oraz (od 23.12.2019) sklep online ccc.eu.
Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.
(ISBnews)