Prof. Nowak: Naszym celem powinien być awans do grupy gospodarek zależnych od kapitału ludzkiego [WYWIAD]

22 lutego 2020, 14:39
Źródło:MAGAZYN DGP
Prof. Nowak: Naszym celem powinien być awans do grupy gospodarek zależnych od kapitału ludzkiego [WYWIAD]

Prof. Nowak: Naszym celem powinien być awans do grupy gospodarek zależnych od kapitału ludzkiego [WYWIAD]źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Dobrze, że jesteśmy częścią światowego łańcucha wartości. Ale naszym celem powinien być awans do grupy gospodarek zależnych od kapitału ludzkiego i wysokiego poziomu innowacyjności - mówi Alojzy Z. Nowak, profesor nauk ekonomicznych, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • tad(2020-02-22 23:25) Zgłoś naruszenie 12

    Mało kto pamięta, że urząd dyktatora to też instytucja demokratyczna, wprowadzona właśnie do radzenia sobie z sytuacjami nadzwyczajnymi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2020-02-22 18:15) Zgłoś naruszenie 616

    Europe moze uratowac rechrystianizacja przeprowadzona przez mego igoda Mateusza M.

    Odpowiedz
  • ssss(2020-02-22 17:52) Zgłoś naruszenie 1120

    naszym celem jest gospodarka oparta o ziemniaki, ofiarę co laska i disco polo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Clerc(2020-02-22 17:32) Zgłoś naruszenie 121

    Po co dziennikarze takie głupoty plotą i niemądre pytania zadają? Jest ustawa o zwalczaniu chorób zakaźnych, są tam przewidziane szybkie tryby robienia tego wszystkiego, co się dzieje w Chinach - przymus - tak, w demokracjach też jest przymus - leczenia, izolowania, kwarantanny itp. Na podstawie tych przepisów można i w Polsce całe miasta zamykać. Poczytajcie o ospie prawdziwej w 1963 roku we Wrocławiu. Trzeba odróżniać proces demokratyczny od sytuacji nadzwyczajnych, demokracja nie oznacza bycia idiotą. Ja zdecydowanie wolę żyć w demokracji, niż w Chinach.

    Odpowiedz
  • Daro(2020-02-22 16:46) Zgłoś naruszenie 817

    Dzisiejsi 20-30 karkówkę muszą dokładać matce i babce na chleb i leki, ich samych nie stać na mieszkanie bo podarki za wysokie, a rządowi marzy się jakiś baby boom albo transformacja gospodarki, powiem tylko tak "idioci są wśród nas"

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Daro(2020-02-22 16:39) Zgłoś naruszenie 214

    Dalej po upadku komuny ludzie pozostawali renty zrzekając się działek, mimo iż nie wypracowali, z jakiej paki?, Te tereny nie są nawet zagospodarowane, tylko urzędy posprzedawaly za grosze

    Odpowiedz
  • Daro(2020-02-22 14:56) Zgłoś naruszenie 515

    Gdzie SLD?, PSL? I kto zamordował Leppera?

    Odpowiedz
  • Daro(2020-02-22 14:49) Zgłoś naruszenie 824

    Wytłumaczy mi ktoś - Polak pracuje od roku życia do 60tego czyli 40 lat, potem 10 lat emerytury i amen, odprowadza prawie 1,5 koła zlotych Zusu, to powinien dostać 6 kola złotych emerytury a dostaje 1 tysiąc? Co się dzieje z resztą kasy??

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz