„BAŻ wzywa ministerstwo zdrowia, a także wszystkie struktury i służby państwowe, związane z ochroną zdrowia, by codziennie przekazywały społeczeństwu aktualne i wiarygodne informacje na temat rozprzestrzeniania się w kraju Covid-19 oraz rekomendacje lekarzy (dotyczące zachowań podczas epidemii - PAP)” – napisano w oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek na stronie internetowej stowarzyszenia.

Organizacja zaapelowała również o zorganizowanie pracy służb prasowych, również na szczeblu lokalnym, w taki sposób, by dziennikarze mogli na bieżąco uzyskiwać informacje na temat sytuacji epidemicznej w kraju.

„Jest oczywiste, że najlepszym sposobem zapobiegania pojawianiu się i szerzeniu +fejków+ w mediach jest szybkie dostarczanie prawdziwych informacji” – czytamy w apelu BAŻ.

Białoruskie ministerstwo zdrowia przekazuje informacje na temat liczby zakażeń Covid-19 średnio co drugi dzień. Ostatnia informacja pochodzi z piątku, 27 marca. Według niej w kraju odnotowano 94 przypadki infekcji koronawirusem.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)