"Czuję się bardzo szczęśliwa, że pokonałam wirusa. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę moją rodzinę" - powiedziała pani Titchen, która ma już ośmioro prawnuków.

"Chcielibyśmy przekazać nasze oklaski Connie, która mając 106 lat wraca do domu ze szpitala miejskiego po skutecznym pokonaniu koronawirusa. Jest naszą najstarszą pacjentką, która pokonała wirusa - i może być najstarszą w kraju, która to zrobiła!" - napisały na Twitterze władze szpitala, zamieszczając także krótkie nagranie wideo z aplauzem dla wyjeżdzającej na wózku pacjentki.

Do szpitala została przyjęta w połowie marca z podejrzeniem zapalenia płuc, a wkrótce potem zdiagnozowano u niej Covid-19. Przeprowadzone przed jej wypisaniem ze szpitala testy potwierdziły, że nie ma ona już koronawirusa.

"Myślę, że sekretem jej długowieczności jest to, że jest aktywna fizycznie i bardzo niezależna. W grudniu miała operację biodra i w ciągu 30 dni znów chodziła. Ona jest naprawdę niesamowita i wiem, że cała rodzina nie może się doczekać, aby ją zobaczyć" - powiedziała jej 40-letnia wnuczka Alex Jones.

Do tej pory najstarszym Brytyjczykiem wyleczonym z koronawirusa był, jak się przypuszcza, 101-letni Keith Watson, który w zeszłym tygodniu wypisany został ze szpitala w Worcester w środkowej Anglii.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)