W przekazaniu wsparcia dla Białorusi wzięli w czwartek udział m.in. wiceszef MSZ Marcin Przydacz, szef KPRM Michał Dworczyk, wiceszef MAP Maciej Małecki i ambasador Białorusi w Polsce Władimir Czuszew.

Rzeczniczka MSZ Monika Szatyńska-Luft poinformowała na Twitterze, że w transporcie, który wyruszy na Białoruś znalazło się 50 tys. l środków dezynfekcyjnych, 100 tys. maseczek chirurgicznych, 30 tys. l środków antyseptycznych, 75 tys. l płynów i tysiąc opakowań leku Arechin.

Z kolei szef kancelarii premiera Michał Dworczyk po uroczystości podkreślił w swoim wpisie na Twitterze, że w dobie pandemii potrzebna jest "sąsiedzka solidarność".

"W ramach interwencyjnej pomocy Polska wysyła na Białoruś transport płynu do dezynfekcji, maseczek i leków - ich znaczna część trafi do Polonii w Obwodzie Grodzieńskim" - napisał Dworczyk.

W podobnym tonie wypowiedział się wiceszef MSZ Marcin Przydacz cytowany przez MSZ. "Epidemie nie znają granic, dlatego szczególnego znaczenia w tym trudnym czasie nabiera sąsiedzka solidarność" – powiedział wiceszef MSZ podczas przekazania pomocy humanitarnej dla Białorusi. (PAP)

autor: Mateusz Roszak