Warszawa, 21.05.2020 (ISBnews) - Fitch Ratings obniżył długoterminowy ratingi IDR Taurona Polskiej Energii do BBB- z BBB, podała agencja. Perspektywa ratingów jest stabilna.
"Obniżka ta odzwierciedla straty w segmencie wydobywczym Taurona, opóźnienie w uruchomieniu nowego bloku energetycznego w Jaworznie oraz niższe zapotrzebowanie na energię elektryczną spowodowane kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią dotykającym wszystkie jednostki biznesowe, w tym dystrybucję, która nie korzysta z automatycznego mechanizmu korekty wolumenu. W związku z tym prognozujemy, że poziom dźwigni netto dla środków z działalności operacyjnej (FFO) Taurona będzie zbyt wysoki, jak na poprzedni rating, ale komfortowy dla IDR BBB-, co zostało odzwierciedlone w stabilnej perspektywie" - czytamy w komunikacie.
Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.
(ISBnews)