Rynki wschodzące są obecnie w lepszej sytuacji niż kraje rozwinięte - uważa Hussain. Jego zdaniem, Kraje wschodzące są mniej zlewarowane. Otwiera się więc obecnie okazja dla pożyczkobiorców z rynków wschodzących by wyemitować papiery dłużne teraz, jakkolwiek rządy będą miały łatwiejszy dostęp do rynku niż firmy.

Rządy i spółki z krajów wschodzących pożyczyły w ubiegłym tygodniu na międzynarodowym rynku obligacji więcej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich dwóch lat, ponieważ oprocentowanie spadło na falii optymizmu, że najgorsza światowa recesja może się kończyć.

William Landers, który inwestuje na rynkach kapitałowych Ameryki Łacińskiej powiedział, że akcje z tego regionu są bardzo atrakcyjne.

Akcje z Ameryki Łacińskiej nadal mają bardzo duży potencjał wzrostowy powiedział Landers.

Optymistyczną wizję Landersa dotyczącą Ameryki Łacińskiej podzielają analityk Citigroup Geoffrey Dennis, który powiedział, że dla rynków kapitałowych tego regionu zaczął się rynek byków a wzrost może potrwać pięć lat ponieważ odrodzenie światowej gospodarki przyśpiedzy aprecjację akcji spółek surowcowych.

Jednym z najbardziej obiecujących rynków wschodzących, jest - zdaniem Dennisa - Brazylia.