Wytwórnia EMI zdecydowała się sprzedać Abbey Road, studio-legendę, bo firma tonie w długach. A ponieważ w londyńskim studiu nagrywały największe gwiazdy z The Beatles na czele, Abbey Road jest warte dziesiątki milionów funtów.

Aby spłacić długi EMI chce sprzedać studio, które zyskało nieśmiertelną sławę dzięki nagranej tam przez Beatlesów płycie „Abbey Road”. Do agencji Bloomberg dotarły informacje, z których wynika, że rozmowy w sprawie sprzedaży studia są prowadzone od kilku miesięcy, a wytwórnia nie uzyskała jeszcze zadowalającej oferty.

W tym miesiącu muzyczny koncern ogłosił ogromne straty za rok fiskalny kończący się 31 marca 2009 r. Właścicielem EMI jest fundusz inwestycyjny Terra Firma Capital Partners, który zaciągnął miliardowe kredyty w Citigroup, żeby przejąć trzy lata temu wytwórnię. Teraz firma jest poważnie zadłużona. EMI musi do czerwca spłacić 120 mln dol., w przeciwnym wypadku Citigroup przejmie niewypłacalną firmę. Guy Hands, prezes Terra Firma, wytoczył Citi sprawę sądową, twierdząc, że bank oszukał jego spółkę, gdy przejmowała EMI za 4 mld funtów.