Spółka zamierza w ten sposób zakończyć polemikę z jednym ze swoich wierzycieli. "Belvedere uważa, że dokonana [w listopadzie zeszłego roku - przyp. ISB] wpłata w pełni wypełniała warunki wyroku Sądu Apelacyjnego w Dijon. Niemniej jednak, w celu położenia kresu niezdrowej polemice i dowiedzenia o swej dobrej kondycji finansowej, Belvedere przekazała w dniu 25 stycznia 2011 r. na ręce Komisarza Wykonawczego Planu kwotę 15,08 mln euro, stanowiącą różnicę będącą pretekstem do polemiki" - głosi komunikat.

>>> Czytaj też: Kolejna odsłona walki o wódkę Sobieski. Belvedere grozi upadłość

Według spółki, Sąd Apelacyjny w Dijon w wyroku z dnia 21 września 2010 r. ustalił kapitał wierzytelności FRN, reprezentowanych przez Bank of New York Mellon na 375 mln euro oraz zamroził odsetki od zadłużenia do 15 maja 2013 r. Wobec wyroku sformułowany został wniosek kasacyjny i sprawa ma być rozpatrzona w procedurze przyspieszonej przez Sąd Kasacyjny. Zgodnie z planem, przyjętym przez Trybunał Handlowy w Dijon 10 listopada 2009 r., Belvedere powinna zapłacić pierwszą ratę na rzecz swych wierzycieli 10 listopada 2010 r.

"W części spłaty dotyczącej FRN, spółka przekazała Komisarzom Wykonawczym Planu sumę 18,05 mln euro, przeznaczonych nie na spłatę na rzecz Bank of New York Mellon, lecz do objęcia sekwestrem do czasu wydania wyroku przez Sąd Kasacyjny. Bank of New York Mellon wszczął polemikę utrzymującą, że firma nie wywiązała się ze swych zobowiązań dotyczących odsetek" - czytamy w komunikacie. Belvedere uważa, że dokonana wpłata w pełni wypełniała warunki wyroku Sądu Apelacyjnego w Dijon.

Reklama

"W każdym wypadku Belvedere będzie na przyszłość przestrzegać, w kwestii spłat wynikających z planu, warunki wyroku Sądu Apelacyjnego w Dijon z 21 września 2010 r., aż do momentu, gdy Sąd zdecyduje inaczej. Belvedere zapewnia, że jest w dobrej sytuacji finansowej i że wywiązuje się z wszelkich zaciągniętych zobowiązań finansowych" - zapewnia spółka.

Dzień wcześniej dyrektor generalny i znaczący akcjonariusz spółki Belvedere poinformował, że Trybunał Handlowy w Dijon może 14 lutego ogłosić postawienie w stan upadłości likwidacyjnej na wniosek Bank of New York Mellon. Belvedere podało wcześniej, że miało 161,3 mln euro przychodów w III kw. 2010, co oznacza wzrost o 15,5 proc. r/r. W I półroczu 2010 r. obroty wyniosły 264,8 mln euro (spadek o 4 proc.).