Wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz będzie odpowiadał w resorcie za budowę dróg - poinformował w czwartek minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak. Dotychczas zajmował się tym odwołany w środę wiceminister Radosław Stępień.

"Na podstawie mojej decyzji przekazałem kompetencje nadzoru nad budowaniem dróg, również nadzoru nad Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, panu ministrowi Jarmuziewiczowi. To jest mój pierwszy zastępca, sekretarz stanu, doświadczony polityk, również doświadczony poseł wielu kadencji, w tym w komisji infrastruktury, duży fachowiec, więc mam do niego zaufanie" - powiedział dziennikarzom Nowak.

Jarmuziewicz w resorcie odpowiada za transport lotniczy i drogowy.

Nowak, pytany o powody odwołania Stępnia powiedział, że od początku był z nim w porozumieniu, że "przyjdzie taki czas, kiedy się rozstaniemy". "Podziękowałem panu ministrowi Stępniowi, wykonywał swoją robotę bardzo dobrze i z tego co wiem, ma również inne plany zawodowe. To był dobry minister" - powiedział szef resortu.

W środę rzecznik prasowy resortu transportu Mikołaj Karpiński poinformował, że premier Donald Tusk na wniosek ministra Nowaka odwołał ze stanowiska wiceministra Radosława Stępnia. Premier podziękował mu za pracę na stanowisku podsekretarza stanu w resorcie - zaznaczył rzecznik. Dymisja nastąpiła z dniem 28 lutego.