We wtorek chorzowskie biuro zapowiedziało złożenie wniosku o upadłość i poprosiło samorząd woj. śląskiego o pomoc w ściągnięciu turystów do Polski. Do późnego wieczora służby urzędu marszałkowskiego organizowały transport dla pozostawionych w Egipcie i Tunezji klientów biura.

Jak poinformował PAP Witold Trólka z biura prasowego urzędu, największa, ok. 170-osobowa grupa turystów przebywających w egipskiej Hurghadzie, wyleci do Warszawy w środę około godziny 23. Klienci upadającego biura polecą specjalnym samolotem czarterowym wynajętym przez Urząd Marszałkowski woj. śląskiego.

Prawdopodobnie również w środę w samolocie z Sharm el-Sheikh może znaleźć miejsce dziewięć osób. Jeszcze we wtorek do południa w tym egipskim kurorcie przebywało 27 klientów biura. 18 z nich rozpoczęło już powrót do Polski - dla 12 lot zorganizował urząd marszałkowski, kolejne 6 miejsc to wcześniejsze rezerwacje Mati World.

Dla pozostałych 9 osób Urząd Marszałkowski szuka połączenia na środę. Do czasu wylotu turystom zarezerwowano miejsca w hotelu.

W Tunezji pozostaje jeszcze 7 osób. Dla tych turystów Urząd Marszałkowski zarezerwuje miejsca w rejsowym samolocie. Obecnie trwają na ten temat rozmowy z przewoźnikami.