O zmianach w organizacji ruchu poinformowali w czwartek na konferencji prasowej w stołecznym ratuszu wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk i inżynier ruchu m. st. Warszawy Janusz Galas.

27 sierpnia na most będą mogły wjeżdżać samochody, z tym, że w godzinach szczytu -czyli między godz. 6 a 10 oraz między godz. 15 a 19 - na odcinku między tunelem trasy W-Z a Wisłostradą będzie poruszać się jedynie komunikacja miejska - powiedział Galas. W tych godzinach kierowcy jadący z Pragi po przekroczeniu mostu będą musieli zjechać na Wisłostradę. Z kolei kierowcy jadący w kierunku Pragi będą na most wjeżdżali z Wisłostrady.

Otwarty dla samochodów będzie także przejazd przez pl. Wileński. Tramwaje będą wciąż kursowały po zmienionych trasach.

Przejazd przez most Śląsko-Dąbrowski został zamknięty dla samochodów osobowych w związku z budową centralnego odcinka II linii metra na pl. Wileńskim w październiku ub. roku. Z kolei od 22 lipca przez pl. Wileński nie jeździ także komunikacja miejska - pasażerowie muszą się przesiadać, by kontynuować podróż po drugiej stronie placu.

Wiceprezydent Warszawy powiedział, że planowo, czyli 17 września, zostanie otwarte skrzyżowanie ulic Marszałkowska-Świętokrzyska. "Mamy zapewnienia od generalnego wykonawcy" - dodał. Skrzyżowanie zostało zamknięte w związku z budową stacji Świętokrzyska II linii metra.