Notowania 3Legs wzrosły wczoraj o 7,5 proc. do 43 pensów. To największy zysk na akcjach spółki od 10 października. 

Odwiert LE-2H w Łebieniu produkuje około 780 tys. standardowych stóp sześciennych dziennie. To więcej niż uzyskano podczas wcześniejszych badań, jak podała spółka w komunikacie. Najlepszy wynik wynosił do tej pory 520 tys. stóp sześciennych dziennie.

>>> Czytaj też: Coraz lepsze wyniki badań z odwiertu gazu łupkowego w Łebieniu

Ze studni usunięto tzw. windę azotową, która zainicjowała wypływ surowca

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wyniki odwiertu uległy znaczącej poprawie w porównaniu z 2011 rokiem oraz tym, że ze studni płynie gaz bez wsparcia windy azotowej” – powiedział w oświadczeniu Kamlesh Parmar, dyrektor wykonawczy spółki. „Planujemy dalsze badania” – dodał.

Palmar przejął ster w spółce w ubiegłym miesiącu po tym, jak akcje 3Legs zanurkowały o ponad 40 proc. od początku roku. Obawy o to, ze złoża gazu łupkowego w Polsce są przeszacowane doprowadziły do rezygnacji z części swoich koncesji międzynarodowego giganta Exxon Mobil. 

W tym roku firma ConocoPhillips kupiła od 3Legs Resources 70 proc. udziałów w trzech licencjach na poszukiwanie i wydobycie gazu łupkowego w zachodniej części regionu wybrzeża bałtyckiego. Spółka ma siedzibę na Wyspie Man, położonej na archipelagu Wysp Brytyjskich na Morzu Irlandzkim.