Puls Biznesu

  • Warszawa sprzedaje perłę w koronie: plac Defilad

Niebawem warszawski ratusz rozpisze przetarg na pierwszą z działek wokół Pałacu Kultury i nauki. Deweloperzy czekają na to od lat, bo lepszych działek w stolicy nie ma. Pierwsza część placu Defilad, która trafi na sprzedaż, będzie mieć 8 tys. m kw. Znajduje się u zbiegu ul. Marszałkowskiej oraz przedłużenia ul. Złotej.

  • Jak odzyskać władzę nad polskimi bankami?
Reklama

Zamiast wysyłać na zakupy PKO BP, zadbajmy o rozproszenie akcjonariatu działających w Polsce instytucji finansowych – radzi Stefan Kawalec, były wiceminister finansów cytowany przez Puls Biznesu.

  • Gazele biznesu zaciskają pasa

Wśród najbardziej dynamicznych małych i średnich firm dominują złe nastroje. Firmy boleśnie odczuwają słabnący popyt, który wymusza obniżki cen. Tną więc inwestycje i nie zatrudniają nowych pracowników – wynika z badania Pulsu Biznesu. Ekonomiści przewidują, że najbliższe kwartały będą dla firm najtrudniejsze od 2009 roku.

  • Informatycy zamiast górników

Niedługo w stolicy województwa śląskiego łatwiej będzie spotkać pracownika centrum usług niż górnika - donosi Puls Biznesu. Już 9 tys. osób pracuje w Katowicach w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu i liczba ta szybko rośnie. >>> Czytaj więcej

  • Kredyt na innowacje jest rozchwytywany

531 wniosków z prośbą o dofinansowanie wysokości 1,55 mld zł wpłynęło do Banku Gospodarstwa Krajowego w ostatnim naborze kredytu technologicznego na lata 2007-13. Kredyt może sięgnąć 4 mln zł, a 70 proc. tej kwoty może zostać umorzone. Urzędnicy szukają więc pieniędzy. >>> Czytaj więcej

Rzeczpospolita

  • Grecja nadal daleka od sukcesu

Grecja po trzecim roku kryzysu gospodarczego została w swoich staraniach o oszczędności doceniona przez agencję ratingową Standard & Poor’s, która podniosła ocenę wiarygodności kredytowej kraju o sześć stopni. Według cytowanego przez „Rz” ateńskiego eksperta nie oznacza to jednak, że gospodarka jest na prostej drodze do rekonwalescencji. Wszystko pokażą najbliższe lata, które upłyną pod znakiem wprowadzonych przez rząd drastycznych oszczędności.

  • Młodzi Polacy znikają, bo nie mają pracy

Specjaliści alarmują, że w Polsce coraz częściej znikają ludzie młodzi i wykształceni, wchodzący w dorosłe życie. Brak pracy i rosnące wymagania, jakim trzeba sprostać, sprawiają, że zrywają kontakty z rodziną i przepadają bez śladu. >>> Czytaj więcej

  • Regiony stawiają na swoje koleje

Marszałkowie województw zakładają kolejne spółki do obsługi lokalnych połączeń kolejowych. Czerpią oni wiedzę zarówno z przykładu Kolei Śląskich, jak i bardzo dobrze ocenianych Kolei Mazowieckich. Marszałkom zależy między innymi na poczuciu bezpieczeństwa w świetle trudnej sytuacji Przewozów Regionalnych.

Gazeta Wyborcza

  • Gazpromocja dla Zachodu

Wywalczone w tym roku przez PGNiG z pomocą Komisji Europejskiej obniżki cen gazu od Gazpromu mogą mieć de facto mniejsze znaczenie, niż się spodziewano. Rosyjski koncern zapowiedział bowiem, że planuje udzielić kolejnych rabatów krajom Zachodu, które w efekcie wciąż będą płaciły za gaz dużo niższą cenę, niż Polska. Według informatorów z Ministerstwa Skarbu i PGNiG wynegocjowana dla nas cena to 460-490 USD za 1000 m sześc., podczas gdy Zachód będzie płacić średnio 370 USD.

  • Prezent z pluskwą

Osoby, które dostają telefon w prezencie, od pracodawcy, lub nawet pożyczają go komuś znajomemu, są narażone na to, że zostanie w nim zainstalowane oprogramowanie szpiegowskie, pozwalające na podsłuchiwanie i podglądanie naszych rozmów, wiadomości i zdjęć. >>> Czytaj więcej