Na podium rankingu, oprócz polskiego TMS Brokers i amerykańskiego banku Morgan Stanley, znalazł się też brytyjski CMC Markets. Czwarte miejsce zajmuje Thomson Reuters – IFR Markets, a piąte duński Danske Bank.

Do pierwszej dziesiątki zestawienia zakwalifikowały się także Bank of China, Scotiabank, Bank of Montreal, Lloyds Banking Group oraz CIBC.

TMS regularnie plasował się ostatnio w czołówce, by 6 maja, dzięki trafnym prognozom z 1 lutego, zostać liderem. Przed trzema miesiącami kurs EURUSD przekraczał granicę 1,3640, a GBPUSD był ponad 1,58. TMS Brokers zakładał umocnienie dolara, spodziewając się słabszych wyników głównych europejskich gospodarek, a co za tym idzie - luźniejszej polityki europejskich władz monetarnych. Na koniec kwietnia polski broker prognozował m.in. spadek EURUSD do 1,30, a GBP do 1,56 - czytamy w informacji prasowej TMS Brokers.

>>> Czytaj też: Waluty G-10: Bierna agresja franka szwajcarskiego

Reklama

Prognozy na kolejne miesiące

W najnowszych prognozach dla tygodnika „FX Week” Mariusz Potaczała, prezes zarządu TMS Brokers, przewiduje, że notowania EURUSD spadną za trzy miesiące do 1,27, a kurs GBPUSD obniży się do 1,52. Oczekuje także, że USDJPY wzrośnie do 102, EURJPY będzie oscylować w granicach 1,29, a USDCHF - 0,99.

„Biorąc pod uwagę brak wzrostu w strefie euro, który kontrastuje z przyzwoitym ożywieniem w USA, zakładamy osłabienie EURUSD, nawet do 1,23 na koniec roku. Wśród innych par faworyzujemy koronę norweską wobec szwedzkiej. Oczekiwania wobec szwedzkiej gospodarki będą trudne do spełnienia, biorąc pod uwagę słabość strefy euro. Wśród walut surowcowych oczekujemy długotrwałego osłabienia dolara australijskiego do nowozelandzkiego. Widzimy też pewien potencjał spadkowy w notowaniach AUDCAD” – mówi Mariusz Potaczała, prezes DM TMS Brokers.

Czołówka rankingu „FX Week” (po uwzględnieniu i weryfikacji trzymiesięcznych prognoz z 1 lutego)



pozycja Brokerzy
1. TMS Brokers
2. Morgan Stanley
3. CMC Markets
4. Thomson Reuters – IFR Markets
5. Danske Bank
6. Bank of China
7. Scotiabank
8. Bank of Montreal
9. Lloyds Banking Group
10. CIBC
11. Rabobank
12. UniCredit MIB
13. Standard Chartered
14. RBC Capital Markets
15. SEB

Źródło: „FX Week”

„FX Week” to londyński tygodnik specjalizujący się w tematach związanych z walutami. „FX Week” jest wydawany od 1990 r. Jego czytelnicy to inwestorzy instytucjonalni i specjaliści walutowi, pracujący w bankach komercyjnych, inwestycyjnych, centralnych oraz domach maklerskich.