Amerykańskiej walucie nie pomogła wczoraj perspektywa podniesienia ratingu dla Stanów Zjednoczonych przez agencje Standard & Poor’s z negatywnej na stabilną. Dolarowi nie pomogło również wystąpienie szefa FEDu z St. Louis. James Bullard, bo o nim mowa, powiedział, że na chwile obecną program QE może być bez przeszkód kontynuowany ze względu na niski poziom inflacji. Mimo takich wypowiedzi na rynkach wschodzących wciąż panuje duża awersja do ryzyka, co odbija się również na naszej walucie. Złoty po piątkowym lekkim umocnieniu nadal traci do głównych walut. Nerwowości dodaje rosnąca rentowność polskiego długu. Przypomnijmy, że w dniu wczorajszym o godz. 14:30 rentowność polskich obligacji 10-letnich wzrosła do poziomu 3,83 proc. W dniu dzisiejszym brak istotnych informacji zarówno z naszego jak i szerokiego rynku. Jedynie o godz. 10.30 nastąpi publikacja wyniku produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. Nasza waluta pozostanie pod wpływem zmian na EURUSD

EURUSD

Na wykresie dziennym EURUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 1,3124. Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie 1,3305.

USDPLN

Reklama

Na wykresie 8 godzinnym USDPLN znajduje się w chmurze Ichimoku. Oznacza to brak zdecydowania wśród inwestorów. Najbliższe wsparcie stanowi senkou span B na poziomie 3,2162. Najbliższy opór stanowi senkou span A na poziomie 3,2588.

GBPUSD

Na wykresie dziennym GBPUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy korektę. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 1,5396. Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie 1,5683.

USDCAD

Na wykresie 4 godzinnym USDCAD znajduje się w trendzie spadkowym. Obecnie mamy korektę. Para w dniu dzisiejszym przełamała opór tenkan sen na poziomie 1,0196. Kolejny opór wyznacza kijun sen na poziomie 1,0271. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,0165.