Po wycofaniu się PGNiG ze wspólnej z Tauronem inwestycji w budowę nowego bloku gazowego w Elektrowni Łagisza, Tauron Polska Energia chce kontynuować ten projekt i liczy na wsparcie Polskich Inwestycji Rozwojowych (PIR), poinformował wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych Krzysztof Zawadzki. 

"PGNiG wycofało się z naszej wspólnej inwestycji w Elektrowni w Łagiszach. My jednak chcemy kontynuować ten projekt. Liczymy na wsparcie PIR" - powiedział dziennikarzom Zawadzki. 

W grudniu ub.r. Tauron Polska Energia i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisały list intencyjny w sprawie budowy kogeneracyjnego bloku gazowego o mocy ok. 400 MW na terenie należącej do Tauronu Elektrowni Łagisza. Strony zadeklarowały współpracę w zakresie: budowy, eksploatacji jednostki oraz obrotu energią elektryczną. 

W tym tygodniu wiceprezes PGNiG Jacek Murawski poinformował, że spółka nie będzie realizować nowych inwestycji w sektorze energetycznym do momentu zmiany trendów rynkowych i wyjaśnienia niepewności regulacyjnych dotyczących wsparcia kogeneracji gazowej. W efekcie zatrzymany zostanie m.in. wspólny z Tauronem. 

Pod koniec lipca wiceminister skarbu Paweł Tamborski mówił, że Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR) rozważają zaangażowanie kapitałowe w projekt rozbudowy Elektrowni Opole.