"Jako firma inwestująca na rynku nieruchomości mamy bardzo duże doświadczenie w pozyskaniu finansowania. Nasza strategia zakłada finansowanie kredytem, obligacjami i kapitałem. Wiemy, gdzie są nisze na polskim rynku i na czym zarabiać, więc cały czas mamy potrzeby kapitałowe. Nasze ubiegłoroczne obligacje spotkały się z dużym zainteresowaniem inwestorów, mieliśmy sporą nadsubskrypcję " - powiedział ISBnews Koślacz.

Główny udziałowiec Capital Park, spółka Patron Capital Partners na tegorocznych targach w Monachium oficjalnie potwierdził wejście polskiej spółki na giełdę. Oferta mogłaby mieć wartość nawet 50 mln euro.

"Rzeczywiście rozważamy pozyskanie nowego kapitału poprzez giełdę, jednak nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji co do terminu debiutu na GPW, cały czas analizujemy otoczenie rynkowe i chcemy wybrać najlepszy termin" - powiedział ISBnews Koślacz.

Według informacji agencji ISBnews prospekt spółki znajduje się w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Spółka zakończy realizację warszawskiego biurowca Eurocentrum Office Complex w czerwcu 2014 roku. W kolejnym roku zakończy się realizacja projektu Royal Wilanów.

Reklama

"Następnego dużego projektu podejmiemy się raczej wtedy, kiedy dwa aktualne się zakończą. Jesteśmy w trakcie procedury zdobywania pozwolenia na budowę projektu ArtNorblin w Warszawie i właśnie ten projekt rewitalizacji postindustrialnej przestrzeni będzie realizowany przez nas w następnej kolejności" - dodał Koślacz.

Zaznaczył, że firma ma pomysły na nowy biznes i chce skapitalizować swoje rynkowe doświadczenia. Według jego słów, plany obejmują m.in. rozbudowę portfela nieruchomości komercyjnych przynoszących stały dochód.

"Mamy bardzo duże doświadczenie w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych w Polsce. Rozpatrujemy rozwój w kierunku nieruchomości handlowych (street malle, high-street), widzimy szanse w segmencie biurowym. Stworzyliśmy pierwszy na polskim rynku 'dywidendowy' fundusz nieruchomości high-street i myślę, że dalej będziemy rozwijać podobne rozwiązania" – skonkludował członek zarządu Capital Park.

Wcześniej Capital Park utworzył wraz z Open Finance TFI fundusz Real Estate Income Assets FIZAN i sprzedał w ofercie prywatnej wszystkie oferowane 85% certyfikatów funduszu. Pozyskana ze sprzedaży certyfikatów kwota to 63,7 mln zł brutto. Produkt obejmuje 39 gotowych i przynoszących zyski z najmu nieruchomości. Capital Park stawia sobie za cel zarządzanie portfelem tak, by generował jak najwyższe zyski dla uczestników funduszu. Oferującym certyfikaty był Noble Securities.