Powodem były "rozbieżne stanowiska" i "niemożność uzgodnienia" ostatecznej treści umowy podwykonawczej.

"Zarząd spółki podjął decyzję, że nie będzie realizować kontraktu we współpracy z NCPE oraz CPECC. Rezygnacja ze współpracy z NCPE oraz CPECC w ramach projektu Jaworzno została spowodowana rozbieżnymi stanowiskami stron na realizację kontraktu oraz niemożnością uzgodnienia ostatecznej treści umowy podwykonawczej pomiędzy spółką, a CPECC" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Rafako podało do publicznej wiadomości warunki handlowe umowy konsorcjum oraz umowy o współpracy.

Umowa konsorcjum z NCPE zakładała m.in. 58,96-procentowy udział Rafako we wspólnym zakresie wszystkich prac oraz połowę udziału w przychodach i kosztach wykonania zakresu prac przypadających na Rafako zgodnie z kontraktem.

Reklama

Natomiast umowa o współpracy zakładała m.in. że "NCPE oraz CPEEC wykonają 50 proc. zakresu prac na kontrakcie przypadających na spółkę za wynagrodzenie odpowiadające 50 proc. wynagrodzenia z kontraktu. Dla potrzeb umowy o współpracy spółka zwiększyła swój udział na kontrakcie do 99,99 proc. wszystkich prac na kontrakcie" - czytamy dalej.

Rafako podkreśliło w komunikacie, że rozwiązanie umów nie będzie miało negatywnych skutków finansowych.

Rafako podpisało z chińskimi firmami NCPE i CPECC umowę, zakładającą współpracę przy realizacji budowy bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III pod koniec lipca. W celu ochrony uzasadnionych interesów spółki opóźniło wtedy podanie do publicznej wiadomości warunków handlowych umowy.