Flagowym produktem Domu Maklerskiego WI ma być nowa na naszym rynku usługa Family Office. – Zaproponujemy klientom konsolidację ich sald, to znaczy sporządzanie comiesięcznego, pełnego zestawienia aktywów bez względu na to, w jakiej instytucji finansowej i w jakiej formie są one ulokowane – tłumaczy Piotr Sawala, wiceprezes W Investments. Miałoby to pozwolić klientom biura znacznie lepiej dysponować własnymi finansami. Biuro, dzięki współpracy z zagranicznymi partnerami, ma również zaoferować możliwie szeroki wachlarz produktów inwestycyjnych, także takich, które obecnie nie są w Polsce dostępne. Ponadto zaproponuje doradztwo prawne i podatkowe.

Firma W Investments liczy, że jej Family Office będzie skutecznie konkurować z private bankingiem innych instytucji, a nawet że z czasem skłoni klientów, by powierzali w zarządzanie coraz większą część majątku, w tym swój biznes. Z usług biura mają bowiem korzystać najzamożniejsi Polacy, których majątek liczony jest w milionach złotych. Według Credit Suisse milionerów (osób posiadających aktywa o wartości co najmniej miliona dolarów) jest obecnie w Polsce ok. 45 tys., a w ciągu pięciu lat ich liczba wzrośnie o kolejne 40 tys.

Z myślą o nich W Investments tworzy także kolejny fundusz, który ma inwestować w domy seniora dla najbogatszych. Projekt był zapowiadany już kilka miesięcy temu, jego realizacja ma się rozpocząć na początku 2014 r.

Obecnie W Investment zarządza kilkoma funduszami, z których największym są Inwestycje Rolne FIZ. Łączne aktywa funduszy to ok. 75 mln zł. W przyszłości ma nimi zarządzać tworzone przez firmę TFI.

W Investments powstała w połowie tego roku z przekształcenia spółki Internet Group. Obecnie zajmuje się pozyskiwaniem kapitału i doradztwem biznesowym. W II kw. tego roku przychody spółki wzniosły 1,4 mln zł, a jej zysk 0,58 mln zł. Akcje W Investments są notowane na GPW. Wczoraj na zamknięciu kosztowały 0,11 zł.

>>> Czytaj też: Inwestorzy indywidualni chcą dłuższego handlu na GPW