W Wielkopolsce rusza sieć szkół zawodowych. Dzięki współpracy 6 placówek na rynek pracy trafią dobrze wykształceni pracownicy, z poszukiwanymi przez pracodawców specjalizacjami.

Dzięki współpracy 6 placówek, w ciągu najbliższych kilku lat, na rynek pracy trafią doskonale wykształceni pracownicy. Każdy z nich ma zdobyć umiejętności w zawodach poszukiwanych przez pracodawców. Liderem projektu jest Poznańskie Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej, które już teraz kształci między innymi techników lotnictwa, mechatroników czy programistów.

Paweł Marciniak z poznańskiego Urzędu Miasta tłumaczy, że to początek współpracy między placówkami i nauczycielami, którzy będą mogli przenosić się tam, gdzie są potrzebni. Podobnie mają działać szkoły w Pile, Gnieźnie i Koninie. W Wielkopolsce z siecią szkół współpracować będzie około 300 firm.

W najbliższym czasie Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej chce uruchomić kierunek, na którym szkolić się będą pracownicy firm produkujących i instalujących klimatyzację. Uczniowie tłumaczą, że chcą sprostać oczekiwaniom szybko zmieniającego się rynku pracy. Dzięki temu łatwiej im będzie znaleźć zatrudnienie.

>>> Więcej informacji z rynku pracy, czytaj o dyskusji w Stanach Zjednoczonych. Może niższe płace dla kobiet to właściwe rozwiązanie?