Rada nadzorcza Netii powołała Adama Sawickiego na stanowisko prezesa zarządu spółki. Nominacja będzie skuteczna z dniem 2 czerwca 2014 roku, podała spółka.

"Pan Adam Sawicki, lat 43, posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie menedżerskie, zdobyte między innymi w branży telekomunikacyjnej. W szczególności, w latach 2008-2011 pełnił funkcję prezesa zarządu GTS Central Europe, natomiast w latach 1996-2008 pracował na różnych stanowiskach zarządczych wyższego szczebla w grupie TeliaSonera" - czytamy w komunikacie.

W latach 2012-2013 pełnił funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych w KGHM Polska Miedź. (Przeczytaj o gigantycznych odprawach dla wiceprezesów tego koncernu) W latach 2011-2012 pracował w grupie Ruch, najpierw jako doradca zarządu odpowiedzialny za przygotowanie długoterminowej strategii cyfrowego kontentu dla sprzedaży elektronicznej wiodącej sieci detalicznej dystrybucji prasy w Polsce, a następnie jako prezes spółki Ruch Internet, odpowiedzialnej za rozwój sprzedaży elektronicznej i działalności on-line dla całej grupy kapitałowej, podano dalej.

W latach 2008-2011 Sawicki pełnił funkcję prezesa GTS Central Europe, przeprowadzając program transformacji i restrukturyzacji.

>>> Kto oferuje najtańszy dostęp do internetu? UKE opublikował najnowszą analizę cen

W latach 1996-2008 był związany z grupą telekomunikacyjną TeliaSonera, gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora zarządzającego w TeliaSonera International Carrier UK (w latach 2007-2008), wiceprezesa na Europę Zachodnią i Amerykę Północną w TeliaSonera Wholesale (w latach 2007-2008), dyrektora generalnego w TeliaSonera International Carrier Russia (w latach 2006-2007), wiceprezesa na Rosję, Europę Środkową i Wschodnią (w latach 2006-2007), wiceprezesa na Europę Południową i Wschodnią (w latach 2004-2005) oraz prezesa w TeliaSonera International Carrier Poland Sp. z o.o. (w latach 1999-2007). Przed rozpoczęciem współpracy z Netią prowadził niezależną działalność doradczą.

W lutym br. Netia podała, że jej prezes Mirosław Godlewski w porozumieniu z radą nadzorczą zdecydował o rezygnacji z dotychczas zajmowanego stanowiska nie później niż dnia 31 sierpnia. Netia wycofała też średnioterminowe strategiczne cele finansowe grupy - Godlewski tłumaczył, że jedyną przyczyną była zmiana na stanowisku prezesa. Spółka zapowiedziała też, że decyzja w sprawie wznowienia prognozy zostanie podjęta w oparciu o rezultaty następnej rundy prac planistycznych dotyczących perspektywy średnioterminowej.

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także dostawca usług dostępu do internetu.

>>> Czytaj też: Twórca sukcesu Netii opuszcza firmę. Co zostawił po sobie Mirosław Godlewski?

Adam Sawicki, nowy prezes Netii / Media