Jednocześnie Talanx to 57. spółka zagraniczna notowana na GPW (47 spółek - główny rynek, 10 spółek - NewConnect), podała giełda.

"Pojawienie się na warszawskim parkiecie dużego europejskiego ubezpieczyciela to dowód na to, że polski rynek staje się ważnym miejscem na mapie Europy. Siła polskiej gospodarki sprawia, że największe europejskie firmy chętnie inwestują i rozwijają swoje biznesy nad Wisłą. Korzysta na tym także Giełda Papierów Wartościowych, która z satysfakcją wita ósmego największego europejskiego ubezpieczyciela w gronie zagranicznych firm notowanych w Warszawie" - powiedział prezes GPW Adam Maciejewski, cytowany w komunikacie.

Według statystyk publikowanych przez KNF, Talanx, obecny w Polsce przez spółki zależne Warta i TU Europa, zajmuje drugie miejsce na polskim rynku ubezpieczeniowym. Po Niemczech, Polska stanowi drugi co do ważności rynek działalności Grupy Talanx.

Z przychodami na poziomie 28,1 mld euro oraz zatrudnieniem na poziomie 21.500 osób (w 2013 r.), Talanx jest trzecią największą grupą ubezpieczeniową w Niemczech i ósmą grupą ubezpieczeniową w Europie. Grupa, mająca swoją główną siedzibę w Hanowerze, działa na terenie 150 krajów.

W ramach grupy Talanx działają spółki pod markami, takimi jak: HDI, HDI-Gerling (globalny ubezpieczyciel przemysłu) Hannover Re (jeden z wiodących reasekuratorów), Targo Insurers, PB Insurers, Neue Leben (specjalizujące się w bancassurance) i spółka świadcząca usługi finansowe AmpegaGerling.

Akcje Talanx AG są notowane także na głównym rynku giełdy we Frankfurcie (Deutsche Boerse AG), jak również na rynku regulowanym giełdy w Hanowerze (BOAG Boersen AG).