Warszawska giełda zawiesiła obrót akcjami Domu Maklerskiego IDMSA do końca notowań 20 czerwca br., na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała giełda.

"W związku z żądaniem zgłoszonym przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, zarząd Giełdy działając na podstawie § 30 ust. 2 Regulaminu Giełdy postanawia zawiesić obrót akcjami spółki Dom Maklerski IDM S.A., oznaczonymi kodem „PLIDMSA00044", do końca dnia 20 czerwca 2014 r. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia" - czytamy w komunikacie.

W okresie od 17 kwietnia do 7 maja 2014 włącznie notowania DM IDMSA były zawieszone w związku ze scaleniem akcji.

Pod koniec kwietnia IDMSA poinformował o zamiarze zwolnienia 83,5% zatrudnionych w spółce i podał, że postanowił ograniczyć zakres prowadzonej działalności maklerskiej oraz zawarł z Domem Maklerskim BOŚ umowę, umożliwiającą dotychczasowym klientom korzystanie na preferencyjnych warunkach z usług, których IDMSA nie będzie już oferować.

DM IDMSA funkcjonuje na rynku od 1993 roku. W 2005 r. DM IDMSA, jako pierwsze w Polsce biuro maklerskie, z sukcesem przeprowadził własną ofertę publiczną akcji o wartości 18 mln zł i zadebiutował na warszawskiej giełdzie.

Reklama

>>> Strata netto DM IDMSA to 36,92 mln zł w I kw. 2014 r., wobec zysku rok wcześniej