Było to rezultatem publikacji komunikatu Fed-u, który wbrew widocznej w ostatnim czasie poprawie na rynku pracy sugerował, że podwyżki stóp w USA mogą się dokonać raczej później niż wcześniej w stosunku do tego co aktualnie antycypuje rynek. Jednak czwartkowe publikacje danych makroekonomicznych takich jak produkcja przemysłowa z Francji i Włoch głęboko poniżej oczekiwań rynku (odpowiednio -1,7 proc. oraz -1,2 w skali miesiąc do miesiąca wobec oczekiwań na poziomie 0,2 proc. w obu krajach) oraz lepszy od oczekiwań wskaźnik liczby nowych zasiłków dla bezrobotnych z USA (304 tys. wobec oczekiwanych 314tys.) ponownie zbiły kurs EUR/USD w kierunku i poniżej 1,36.

Na rynku EUR/PLN kluczowym wydarzeniem dnia była publikacja wskaźników handlu zagranicznego z Chin. Po środowych gorszych od oczekiwań danych inflacyjnych również dane handlowe okazały się gorsze od oczekiwań (bilans handlowy spadł z 35,92mld USD w maju do 31,60mld USD w czerwcu) wpisując się w scenariusz globalnego spowolnienia rynków wschodzących. Rezultatem tego było osłabienie złotego z okolic 4,12 do poziomów powyżej 4,14.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie mogą być traktowane, jako propozycja nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych, usługa doradztwa inwestycyjnego, podatkowego lub jako forma świadczenia pomocy prawnej. PKO BP SA dołożył wszelkich starań, aby zamieszczone w niniejszym materiale informacje były rzetelne oraz oparte na wiarygodnych źródłach. PKO BP SA nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w niniejszym materiale.