"Organiczne przepływy pieniężne w I półroczu w wysokości 482 mln zł, +83 mln zł rok-do-roku; potwierdzony cel całoroczny w zakresie organicznych przepływów pieniężnych" - czytamy w komentarzu do wyników.

Zarząd podawał wcześniej, że spodziewa się, iż organiczne przepływy pieniężne będą w 2014 roku co najmniej stabilne względem roku 2013 (1,1 mld zł), z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych: (i) wydatków na odnowienie istniejących licencji, (ii) wydatków na nowe częstotliwości, (iii) ewentualnych płatności kary z Komisji Europejskiej lub innych roszczeń i sporów.

Orange Polska podało też w prezentacji wynikowej, że capex wyniósł 404 mln zł w samym II kw. br. (spadek o 10,6% r/r) i 778 mln zł w całym I półroczu (spadek o 8,7% r/r), co było zgodne z całoroczną prognozą, która zakłada poniżej 1,8 mld zł nakładów inwestycyjnych (z wyłączeniem jednorazowych kosztów spektrum).

Spółka podawała wcześniej, że oczekuje, iż w II poł. 2014 r. spadek przychodów ulegnie znacznemu spowolnieniu, podczas gdy w I poł. oczekiwała jeszcze dużego wpływu ubiegłorocznych obniżek stawek MTR. "Trend został podtrzymany, oczekujemy, że spadek spowolni w II półr." - czytamy w prezentacji.

>>>> Czytaj też: Tańszy roaming? Rozmowy zagraniczne w cenie krajowych to fikcja